18 жовтня 2023 року Благодійний фонд «Пацієнти України» провів другі за період повномасштабного вторгнення Загальні збори членів фонду.
Цьогоріч фонд об’єднав 49 представників ГО, які й далі боротимуться за те, аби лікування було доступним для кожного, хто його потребує.
Одним з елементів цієї боротьби є і зміна державних політик. Тож, окрім побудови планів на 2024 рік та стратегій їхнього втілення, пацієнтські спільноти разом з фундацію «Здорові рішення» взяла участь у дискусії щодо запровадження лікарське самоврядування.
Це передбачає створення незалежної професійної спільноти з прозорими правилами та надасть лікарям право самостійно вирішувати питання здійснення лікарської діяльності.
ГО обговорювали, що вони знають про цей самоврядування, які у нього переваги та недоліки, що об’єднує лікаря і пацієнта.
Пацієнтська спільнота, разом з співзасновницями «Здорових рішень» Тетяною Гавриш та Вікторією Тимошевською виокремили, що можна робити вже зараз для реалізації ініціативи. Зокрема, проводити адвокаційно-комунікаційну кампанію для усвідомлення важливості лікарського самоврядування для пацієнтів та суспільства в цілому.