Громадськість звернулася до парламентських комітетів з проханням підтримати медреформу

Громадськість звернулася до парламентських комітетів з проханням підтримати медреформу

Сьогодні представники 8 найбільших пацієнтських та громадських організацій звернулися до голів та членів бюджетного Комітету Верховної Ради та Комітету з питань соціального забезпечення з проханням підтримати законопроекти №6327 і №6329 в першому читанні та в цілому і запустити медичну реформу. Про це йдеться у відкритому листі до голів та членів парламентських комітетів.

«Українські пацієнти більше не можуть і не хочуть терпіти такого стану речей в медицині. І пацієнти, і лікарі стали заручниками пострадянської системи медицини, яку потрібно змінити і забезпечити українцям європейський рівень медичного обслуговування. Цей пакет законопроектів започатковує зміни та запускає медичну реформу – найбільш очікувану серед українців», – говорить Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Вчора, 6 травня, Верховна Рада проголосувала за внесення законопроектів №6327 і №6329 у порядок денний поточної сесії. Очікується, що в четвер ці законопроекти буде винесено на голосування в зал. Цей пакет є результатом напрацювань та компромісу міжсекторальної робочої групи, до якої входили як керівництво Міністерства охорони здоров’я України, так і народні депутати різних фракцій та комітетів. Також законопроекти включають пропозиції, висловлені Президентом України під час засідання Національної Ради Реформ.

«Україна має показати собі і всьому світові, що може втілювати серйозні якісні зміни та вправно розпоряджатися своїми обмеженими ресурсами, зберігаючи здоров’я людей. Саме цього сьогодні очікують мільйони українців. Зараз саме народні депутати можуть довести, що інтереси людей та українського суспільства вище індивідуальних економічних інтересів, заснованих на нищенні медицини,  і як наслідок – на смертях українців», – каже Валентин Краснопьоров, координатор руху «Сильні громади».

За словами активістів, голосування проектів законів №6327 та №6329 за основу і в цілому на цьому сесійному тижні – єдиний можливий варіант для запуску медреформи вже з 2018 року.

Такий крок дасть Україні реальний шанс гарантовано стартувати медичну реформу, на яку так чекають громадяни. В іншому випадку, реформа охорони здоров’я може бути відтермінована на роки.

Голові та членам Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України

Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та членам Комітету

Контактна особа: Альона Романюк 093 72 10 800

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *