ПРООН вдалося закупити препарат для хворих на рак крові майже втричі дешевше МОЗу

ПРООН вдалося закупити препарат для хворих на рак крові майже втричі дешевше МОЗу

Препарат «Тасигна» для лікування хворих на лейкоз був закуплений міжнародною організацією ПРООН майже втричі дешевше, в порівнянні з цінами МОЗу.

В той час як Міністерство охорони здоров’я закуповувало препарат Тасигна (Нілотиніб, 200 мг, капсули) по $53,27 за таблетку, Програмі розвитку ООН вдалося закупити цей лікарський засіб того ж виробника і в тому ж дозуванні по $20,57 за таблетку. Програма розвитку ООН закупила 55 020 таблеток (відповідно до Постанови КМУ №557) та зекономила понад 61% у порівнянні з цінами МОЗ 2014 року.

«Така економія вкотре доводить, що закупівлі ліків через міжнародні організації рятують життя пацієнтів. Економія у 60% це доказ того, що усі пацієнти отримають потрібні ліки без корупції, а зекономлені кошти будуть витрачені на додаткові препарати», – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Варто зазначити, що препарат Тасигна перебуває під патентним захистом, проте завдяки процесу закупівель ліків через міжнародні організації вдалося досягнути значного зниження ціни. Минулого року Crown Agents закупив цей препарат на 35% дешевше у порівнянні з цінами МОЗ 2014.

«Завдяки міжнародним організаціям вже два роки поспіль вдається закупити ліки набагато дешевше, ніж це робив МОЗ. Для нас – пацієнтів з хронічним мієлолейкозом це означає, що пацієнти матимуть змогу вижити цього року. Проте закуплених ліків все одно не достатньо, щоб забезпечити усіх хворих – їх вистачить всього на 4 місяці. Компанія-виробник, враховуючи ситуацію в Україні, повинна ще знизити ціну для держави на ці ліки», – зазначає Іван Зеленський, голова БФ «Крапля крові», пацієнт із хронічним мієлолейкозом.

Препарат був поставлений на склади державного підприємства «Укрмедпостач» підпорядковано МОЗ 6 березня. Весь цикл тендерної процедури зайняв від моменту перерахунку грошей організації та поставки препарату склав менше 3 місяців.

 

МННТоргова марка та виробник2014, МОЗ2015, Crown Agents2016, Програма розвитку ООН
Нілотиніб,

200 мг

ТАСИГНА, капсули тверді по 200 мг № 28 у блістерах.

Виробник: Новартіс Фарма Штейн АГ, Швейцарія

$53,27$34,45$20,57

 

Зазначимо,  що успішний досвід України у сфері закупівель ліків через міжнародні організації переймає Молдова. Уже в цьому році для Молдови ліки за двома пілотними проектами закуповуватиме Програма розвитку ООН.

 

Довідково:

У жовтні 2016 року Міністерство охорони здоров′я уклало договір з Програмою розвитку ООН на закупівлю препаратів за державні кошти 2016 року. Держава виділила на 2016 рік 397 065 700,0 грн на закупівлю ліків для дорослих онкохворих та 353 000 000,0 грн для онкохворих дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *