history-scheme-uaЗа 10 років незалежності України система перемовин між державним та фармацевтичним сектором офіційно виключала пацієнта. Це стосувалося як постачання та ціноутворення, так і кількості і якості медикаментів, що присутні на ринку України. Зазвичай, усі переговори держава — фарма, фарма — пацієнт відбувалися за закритими дверима і не ґрунтувалися на принципах прозорості.

В Україні вже давно виникла нагальна потреба у створенні відкритої платформи для відвертого діалогу між пацієнтськими організаціями та фармацевтичними компаніями, та державою для поліпшення доступу до якісних ліків за доступною ціною — для всіх, хто їх потребує.

Пацієнтську організацію UCAB було створено пацієнтами та активістами 10 грудня 2010 року за ініціативою Всеукраїнської мережі ЛЖВ. Її політики та процедури повністю засновуються на кращих міжнародних практиках подібного європейського органу — European Community Advisory Board, де пацієнти зі всієї Європи активно відстоюють свої права на лікування вже багато років.

17 червня 2011 року UCAB відокремився від Всеукраїнської мережі ЛЖВ задля розширення своєї діяльності за межі ВІЛ/СНІДу. Дуже скоро організація стала національним лідером з відстоювання прав пацієнтів на якісне лікування.

Наприкінці 2013 року загальними зборами UCAB було прийнято рішення про зміну назви на Благодійний Фонд «Пацієнти України», та значне розширення членства із урахуванням інтересів усіх пацієнтських організацій, що працюють в Україні.

Наші партнери це благодійні фонди, громадські організації та об’єднання, що активно захищають права пацієнтів країни.