БФ “Пацієнти України” проаналізував закупівлі ліків у державних установах

БФ “Пацієнти України” проаналізував закупівлі ліків у державних установах

Упродовж 2022 року БФ “Пацієнти України” проводив моніторинг закупівель лікарських засобів для лікування хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз та вірусні гепатити у державних установах Міністерства юстиції та Національної академії медичних наук:

  • Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України;
  • Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського;
  • Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського.

За результатом моніторингу підготовлений підсумковий звіт про проведення закупівель у трьох відібраних установах. Дослідження включає аналіз показників ефективності проведення тендерів та порівняння цін на закуплені лікарські засоби. Під час порівняння цін співставлялися вартість конкретного препарату на закупівлях державних установ із централізованими закупівлями через ДП “Медичні закупівлі України” та закупівлях регіональних медичних закладів.

До аналізу потрапило 28 тендерів, на яких державні установи придбали 39 лікарських засобів. В основному це були ліки для хворих на туберкульоз — 24 препарати, 11 антиретровірусних препаратів та 4 — для лікування гепатиту С. Загальна вартість придбаних лікарських засобів склала 58,6 млн грн.

Порівняння цін показало, що державні установи у більшості випадків закуповують ліки приблизно за такою ж ціною, як інші заклади охорони здоров’я на Prozorro, та деякі препарати були закуплені дешевше або навпаки дорожче. Один із таких яскравих прикладів — це закупівлі Даклатасвіру, препарату для лікування гепатиту С Центром ДКВС та Інститутом Громашевського, де ціни держустанов виявилися в 9-10 разів більшими, ніж ціна ДП “Медичні закупівлі України” у 2022 році.

Ознайомитися з детальним аналізом можна за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *