Централізовані закупівлі ліків та медвиробів Державним підприємством “Медичні закупівлі України”. Грудень 2022.

Централізовані закупівлі ліків та медвиробів Державним підприємством “Медичні закупівлі України”. Грудень 2022.

96% ліків і медвиробів за кошти бюджету 2022 року вже закуплені, водночас поставлені в Україну трохи більше 24% препаратів.

БФ “Пацієнти України” традиційно підбивають підсумки централізованих закупівель ліків і медичних виробів, які здійснює державне підприємство  “Медичні закупівлі України” (МЗУ). Аналітики з’ясували, що більшість препаратів уже закуплені, на деякі ліки є значна економія коштів, втім в умовах війни поставки препаратів в Україну ускладнені. 

Станом на середину грудня державне підприємство “Медичні закупівлі України” вже закупило 96% ліків та медвиробів на загальну суму 4,9 млрд грн із 6,2 млрд, які їм були виділені. 

Понад 33 мільйони гривень підприємству вдалося зекономити лише на двох препаратах для онкології: на закупівлі Деферасірокс держпідприємству вдалося заощадити 1,9  млн грн — це на 61% дешевше від очікуваної вартості; на закупівлі Дазатинібу для лікування дорослої онкології економія сягає 31,4 млн грн — на 78% дешевше від очікуваної вартості. Препарат Солі вальпроєвої кислоти (300 мг та 500 мг) для лікування аутизму, обійшовся на 71% та 84% відповідно дешевше, у порівнянні з очікуваною вартістю. 

Водночас трохи більше 24% медикаментів за бюджет 2022 року доставлено в Україну. За більшістю напрямів ситуація поки що не критична, оскільки на складах та в лікарнях зберігаються залишки ліків. Втім уже є дефіцит окремих препаратів. Зокрема, бракує таких ліків від онкології, як Капецитабін, Паклітаксел, Летрозол, Кислота золедронова та інших. 

“На нашу гарячу лінію “Номер здоров’я” останнім часом надходить все більше запитів саме про лікування дорослої онкології. Пацієнти вже відчувають цей дефіцит, оскільки в деяких регіонах необхідних ліків немає. Ми розуміємо, що поставки в умовах війни ускладнилися. Але дуже важливо, щоб Медзакупівлі України забезпечували своєчасне постачання ліків, щоб не допустити переривання  лікування для пацієнтів”, — зазначила виконавча директорка БФ “Пацієнти України” Інна Іваненко. 

Цьогоріч Медзакупівлі України централізовано закуповують ліки та медвироби за 22 напрямами, таких як — аутизм, гепатити В та С, доросла та дитяча гемофілія, доросла та дитяча онкологія, легенева артеріальна гіпертензія, серцево-судинні захворювання та інші. Загальна кількість позицій, які мають бути закуплені, складає майже 800 найменувань. 

Стежити за перебігом закупівель, наявністю медикаментів та графіком поставок можна:

Як отримати безоплатні ліки, наша інструкція тут — https://bit.ly/3FOlcTw.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *