Пацієнтські організації вимагають прозорого конкурсу на посаду керівника Інституту раку

Пацієнтські організації вимагають прозорого конкурсу на посаду керівника Інституту раку

Пацієнтським організаціям стало відомо, що вже найближчим часом Міністерство охорони здоров’я може в ручному режимі — без конкурсу і в обхід прозорих процедур — призначити керівника Національного інституту раку. Представники пацієнтської спільноти вважають такий крок неприпустимим і звернулися з листом до міністра, щоб закликати Віктора Ляшка обрати керівника Інституту раку на прозорому конкурсі

Наприкінці жовтня, за рішенням Кабміну, Національний інститут раку перейшов у ранг некомерційних державних підприємств. Це дозволяє установі укласти договір з Національною службою здоров’я України та приєднатись до Програми медичних гарантій. Таким чином, Інститут раку зможе увійти в медреформу, а пацієнти зможуть отримувати якісні безоплатні послуги. 

Для ефективної роботи Національному інституту раку потрібен кваліфікований та дієвий керівник, який зможе забезпечувати ефективність роботи установи та впорається з тим, щоб медзаклад успішно долучився до реформи. 

Втім, уже тривалий час медзаклад залишається без директора. А зараз керівника можуть призначити без конкурсу. 

“Навіть в умовах війни до таких призначень прикута увага всіх пацієнтів, тому обрати керівника інституту необхідно за прозорими процедурами. Від доброчесності та професійності керівного складу залежить лікування та життя тисяч онкохворих пацієнтів. Людина, яка очолить Національний інститут раку, повинна бути не тільки професійною, а й мати бездоганну репутацію та підтримку пацієнтської спільноти”, зазначає виконавча директорка благодійного фонду “Пацієнти України”. 

Тому БФ “Пацієнти України” спільно з ГО “Афіна. Жінки проти раку”, БФП “Крапля крові” та іншими організаціями вимагають від Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка провести відкритий та прозорий конкурс на посаду керівника найбільшого онкологічного центру країни. 

Звернення підтримало 14 пацієнтських організацій. Чекаємо реакції Міністра. 

Список організацій, що підтримали звернення: 

 1. БФ “Пацієнти України”
 2. ГО “Афіна. Жінки проти раку”
 3. БФП “Крапля крові”
 4. БФ “Сестри Даліли”
 5. ГО “Діа-Дзен”
 6. БФ “Діти з гемофілією”
 7. БФ “99 ПРОБЛЕМС”
 8. ГО “Всеукраїнська асоціація кришталевих людей”
 9. ГО “Епіпросвіта”
 10. ГО “Асоціація хворих із запальними захворюваннями кишечника “Повноцінне життя”
 11. ГО “Хвороба Вільсона-Коновалова”
 12. ГО “Ліки Контроль”
 13. Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки”
 14. ГО “Свобода руху”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *