Інститут Громашевського придбав ліки від ВІЛ/СНІД втричі дешевше, ніж минулого року

Інститут Громашевського придбав ліки від ВІЛ/СНІД втричі дешевше, ніж минулого року

БФ “Пацієнти України” продовжує моніторити закупівлі ліків для ВІЛ-інфікованих пацієнтів. У 2022 році наразі найбільше лікарських засобів для АРВ-терапії закупив за бюджетні кошти Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України. З початку року у закладі вже закупили 10 різних препаратів на загальну суму 33,3 млн грн. 

За результатом цих закупівель маємо невелику перемогу — Інститут придбав препарат Теград (МНН: Долутегравір, 50 мг) за ціною 4,97 грн (з ПДВ) за таблетку. Така ціна є втричі меншою за минулорічну, коли заклад закупив у ТОВ “Діатом” цей же препарат по 15,39 грн за таблетку.

Раніше БФ “Пацієнти України” писав, що вартість “Теграду” для Інституту ім. Громашевського у 2021 році була вищою у 6 разів за ціну для держпідприємства “Медичні закупівлі України”. Слід зазначити, що закуплена кількість Інститутом завжди в десятки разів менша від обсягів закупівель ДП МЗУ, яке закуповує ліки централізовано для усієї країни, а отже теорія про “чим більша кількість — тим менша ціна” працює не завжди, як показала практика цьогорічної закупівлі препарату, коли різниця в ціні зменшила з 6 до 2 разів.

У 2022 році замовник, схоже, зробив певні висновки, адже виставив на тендері більш близьку до ринкової очікувану вартість — 5 грн за таблетку. І хоч на аукціон з’явилися лише два учасники, які не знижували своїх цінових пропозицій, переможець, ТОВ “СПС ФАРМА”, запропонував продати ці ліки за значно меншою ціною, ніж була у попереднього постачальника. 

Таким чином, якби Інститут закуповував цього року Теград по старій ціні, йому довелося б заплатити замість 982 тис. гривень — понад 3 мільйони. 

Порівняння цін з минулорічними закупівлями показало, що інші лікарські засоби наразі закуповуються Інститутом ім. Громашевського приблизно за тими ж цінами, що й у 2021 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *