Централізовані закупівлі ліків та медвиробів Державним підприємством “Медичні закупівлі України”. Червень 2022.

Централізовані закупівлі ліків та медвиробів Державним підприємством “Медичні закупівлі України”. Червень 2022.

Попри надзвичайно складну ситуацію в країні через повномасштабну війну з росією, держава продовжує закуповувати життєво необхідні ліки для українців за кошти держбюджету 2022 року.

У цьому році Державне підприємство “Медичні закупівлі України” закуповує ліки та медвироби за програмою централізованих закупівель за 25 напрямами. Загальна кількість позицій, які планується закупити, складає 816 найменувань. Це значно перевищує кількість минулорічного замовлення, коли держпідприємству було доведено 575 позицій за 21 напрямом.

З безпекових міркувань централізовані медзакупівлі у 2022 році проводяться поза системою Prozorro, відповідно до Постанови Кабміну №169 (зі змінами), виданої на початку повномасштабного вторгнення росії. Для забезпечення конкуренції, ефективності та швидкості, держпідприємство проводить тендери через власноруч розроблений модуль аукціонів у системі Meddata, а також використовує вже існуюче хмарне рішення на ринку є-комерції — SAP Ariba.

Станом на 20 червня ДП “Медичні закупівлі України” вже провели 103 аукціони на закупівлю 141 найменування. Наразі вдалося вже законтрактувати 132 позиції, або ж 16% від загальної номенклатури. До порівняння, кількість закуплених позицій є у 9 разів більшою, ніж за аналогічний період 2021 року. Загальна вартість закуплених ліків за бюджет 2022 року  складає 777,1 млн грн.

Найбільше, 40 позицій лікарських засобів, закуплено за напрямом “Дитяча онкологія”. А у відсотковому значенні найбільше “закрито” позицій за напрямами “Легенева артеріальна гіпертензія” (67% позицій), “Аутизм” та “Муковісцидоз” (58% та 60% позицій відповідно).

Разом з тим за 10 напрямами поки не закуплено жодного лікарського засобу, тендери на ці позиції тривають.

Серед найбільш успішних торгів наразі варто відзначити закупівлі онкопрепарату Тіотепа, де держпідприємству вдалося зекономити 8,5 млн грн, а також препарату Ептаког-альфа активований (рекомбінантний фактор VIIа) для лікування гемофілії у дорослих та дітей, де сума заощаджених коштів дорівнює 10,6 млн грн.

Але є одне “але”, мало показати гарні результати на закупівлях, справжня перемога для пацієнта — це коли ліки потрапляють до нього вчасно. Враховуючи всі сучасні обставини (відсутність можливості доставляти товари авіатранспортом, ціни на паливо та інші логістичні проблеми), пацієнтська спільнота закликає ДП “Медичні закупівлі” спільно з постачальниками розробити алгоритм дій, аби забезпечити оперативне постачання медикаментів в Україну. А з нашого боку, Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку — ми готові долучатися до діалогу та надавати будь які консультації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *