Закупівля послуг з профілактики ВІЛ та послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у 2021 році

Закупівля послуг з профілактики ВІЛ та послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у 2021 році

Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань.

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.

Особливо загрозливим є несвоєчасне звернення людей, які живуть з ВІЛ, по медичну допомогу, а отже й пізнє виявлення СНІДу та поєднаних форм ВІЛ/ТБ, що зумовлює високий рівень смертності серед хворих.

На 2021 рік державою було виділено 207,49 млн грн на закупівлю послуг згідно паспорту бюджетної програми за КПКВК 2301040 “Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями”. З яких:

  • 72,15 млн грн — закупівля послуг з догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ;
  • 135,34 млн грн — закупівля послуг з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

Завдяки цьому, близько 277 тисяч осіб з груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ отримають послуги профілактики ВІЛ. Та 37 тисяч осіб, які
живуть з ВІЛ, та їх статеві та ін’єкційні партнери отримають послуги з догляду та підтримки.

Детальніше ознайомитись з нашим аналітичним звітом закупівлі послуг з профілактики ВІЛ та послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у 2021 році, ви можете тут: Послуги ЦГЗ - 2021 (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *