Позитивні зміни можливі: досвід медреформи Сумської обласної дитячої лікарні

Позитивні зміни можливі: досвід медреформи Сумської обласної дитячої лікарні

10 червня відбувся навчальний візит до Сумської обласної дитячої лікарні. Це другий візит ініціативи «Історії успіху лікарень, які повірили у медреформу».

В рамках ініціативи БФ «Пацієнти України» разом з Національною службою здоров’я України відвідують успішні лікарні, щоб побачити на власні очі позитивні результати медреформи. Учасниками візитів також є пацієнти та лікарі з інших медзакладів.

«Наша мета — показати пацієнтам та лікарям реальні позитивні кейси медреформи, надихнути їх для створення змін у своїх закладах. Адже від впровадження реформи виграють усі: і пацієнти, і лікарі», — говорить голова БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко.

В Сумській обласній дитячій лікарні учасники візиту поспілкувались з керівництвом закладу та персоналом, побачили відділення лікарні. Дізнались, що та як вдалось досягнути лікарі завдяки медичній реформі.

В медичному закладі завдяки реформі стались такі зміни:

  • фінансування зросло на 15,8%, попри карантинні заходи, які не дозволили працювати закладу на повну потужність;
  • загальний обсяг зарплат зріс на 12,4%;
  • закуплено нове обладнання для якісної реабілітаційної допомоги;
  • функціонує єдина в області екстрена медична неонатальна консультативна виїзна допомога, яка оснащена спеціалізованим реанімаційним автомобілем;
  • відновлено 3 з 4-х операційних кімнат;
  • Проведено ремонтні роботи холу поліклініки, замінено понад 4000 кв.м даху сучасним покриттям.

Як вдалось цього досягти пояснює директор Сумської обласної дитячої лікарні Ігор Змисля:
«Поширюється багато міфів та “страшилок” про медичну реформу в Україні. Звичайно, процес змін не буває безболісним та безкоштовним. Потрібні певні зміни, зусилля та інвестиції. Чи не найголовніше — мати команду мотивованих однодумців, що здатні змінювати старі стереотипи, зламувати “так було завжди” і впевнено рухатися вперед. Наша команда постійно мала і має бажання вчитися».

Ініціатива реалізується за підтримки NED. Перший візит відбувся до Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І. Ющенка. Наступний планується 15 червня до Стрийської центральної районної лікарні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *