Благодійний фонд «Пацієнти України» спільно з Національною службою здоров’я України починають відвідувати успішні лікарні в рамках ініціативи «Історії успіху лікарень, які повірили у медреформу».
Благодійний фонд «Пацієнти України» спільно з Національною службою здоров’я України починають відвідувати успішні лікарні в рамках ініціативи «Історії успіху лікарень, які повірили у медреформу».
Мета візитів — побачити на власні очі позитивні приклади впровадження реформи у медзакладах та поділитися досвідом змін з іншими. Для цього ми не просто їздимо в лікарні, а й залучаємо до обміну досвідом пацієнтів та лікарів із інших медзакладів, де реформа проходить не так стрімко.
«Ми, найсильніша в Україні пацієнтська спільнота, щиро віримо в реформу. Ми знаємо як було до змін, ми всі були вимушені лікуватися в хаотичній медичній системі де програвали всі, чесні лікарі та пацієнти. Сьогодні ми маємо іншу картину — пацієнти отримали доступ до безоплатних послуг, а лікарні до чесного розподілу фінансів», — говорить голова БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко.
20 травня відбувся перший візит до Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І. Ющенка. Пацієнти та лікарі на власні очі побачили успіх лікарні, який вдалось досягти завдяки реформі.
«Основною метою діяльності закладу є забезпечення надання якісної і ефективної медичної допомоги в сучасній медицині. Для цього ми маємо надійний колектив професіоналів, достатню матеріально-технічну базу, впевненість у своїх силах», — Софія Кучерук, директорка Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І. Ющенка
Зміни в лікарні, які стали реальними завдяки реформі:
«Трансформація системи фінансування медичної галузі створює усі умови для розвитку лікарень, для підвищення ролі і статусу медичних працівників, збільшення їх рівня оплати праці. Дуже важливо, щоб власники та керівники медичних закладів вміли користуватись новими можливостями. Сучасна, добре обладнана та пацієнторієнтована лікарня буде перевагою для будь-якого регіону. І згодом оснащені та потужні лікарні починають заробляти самі. Адже вони зможуть укладати договір з НСЗУ на більшу кількість пакетів послуг, до них звертатиметься більше пацієнтів. Для того, щоб позитивні зміни проросли на місцях, потрібні спільні зусилля, а також обмін досвідом. Треба брати на озброєння приклади ефективного менеджменту та організації надання якісної медичної допомоги для пацієнтів там, де це вже працює і є гарний результат», — Алла Горбатюк, заступниця директора центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ.
Ініціатива реалізується за підтримки NED. Планується ще два візити до медзакладів, де на реальних кейсах можна буде побачити позитивні результати реформи: у Стрийську центральну районну лікарню та Сумську обласну дитячу клінічну лікарню.
Відвідати лікарні ми запрошуємо пацієнтів разом з лікарями, яким цікаво подивитися на успішні кейси реформи. Під час візитів учасники переймають досвід медзакладу, поспілкуються з персоналом та керівництвом.