Пацієнти та медики вимагають негайного перегляду медичного бюджету на 2021 рік

Пацієнти та медики вимагають негайного перегляду медичного бюджету на 2021 рік

У четвер, 17 грудня 2020 року, відбувся спільний брифінг пацієнтської та лікарської спілонт: «Бюджет Смерті під ялинку: лікарі залишилися без підвищених зарплат, пацієнти без важливих для життя ліків».

У четвер, 17 грудня 2020 року, відбувся спільний брифінг пацієнтської та лікарської спільноти: «Бюджет Смерті під ялинку: лікарі залишилися без підвищених зарплат, пацієнти без важливих для життя ліків».

Основна вимога пацієнтів та лікарів — переглянути медичний бюджет на 2021 рік, адже же на сьогодні він критично не дофінансовано:

  1. У бюджет закладено 123,5 млрд грн на Програму медичних гарантій (медична реформа). Система недофінансована на 45,2%.
  2. У бюджет закладено 10,3 млрд грн на закупівлю ліків для важкохворих пацієнтів. Недофінансованість — 40%.
  3. У бюджет закладено 14,4 млрд грн на протидію з COVID-19. Недофінансованість — 63%.

«З самого початку бюджетного процесу Пацієнти України пильно слідкували за формуванням витрат на медицину на 2021 рік. При першому погляді на бюджет на систему охорони здоров’я, ми побачили, що медицина не в пріоритеті і дві головні статті, від яких залежить здоров’я і навіть життя мільйонів українців — мають величезний дефіцит. Це закупівлі ліків для важкохворих та фінансування медичної реформи.

Про ліки окремо. Це означає, що пацієнти не отримають сучасні ліки, які повертають до повноцінного життя онкопацієнтів, людей з розсіяним склерозом. І жодних ліків не отримають діти та дорослі, які ніколи від держави не отримували ліків — це хвороба Дюшена, епілепсія, Крона, паркінсона, окремі види раку»,розповідає про ситуацію з ліками виконавча директорка Благодійного фонду «Пацієнти України» Інна Іваненко.

Мама хворого хлопчика на м’язову дистрофію Дюшена, Каріна Петоян додає: «Через те, що держава не дає гроші на ліки, моя дитина з кожним днем втрачає сили і скоро пересяде на інвалідний візок. Я не знаю, як пояснити моїй дитині, що з ним відбувається. Чому його батьки не можуть купити йому ліків, які на рік коштують 10 мільйонів гривень.

Держава робить вигляд, що дітей з важкими захворюваннями не існує. Чому кабмін та Верховна Рада вирішують, хто має право жити, а хто ні. Моя дитина теж хоче жити, хоче ходити власними ніжками, а не сидіти в інвалідному візку».

Про наслідки недофінансованості для медичних закладів, які тільки в цьому році увійшли у реформу розповів Володимир Красьоха, головний лікар Вознесенської багатопрофільної лікарні: «Дивлячись на бюджет у 2021 році, я не бачу зовсім можливості підвищити зарплату медикам у моїй лікарні. Окрім цього з наступного року ми навіть не зможемо виконувати договори з НСЗУ та надавати безоплатні послуги пацієнтам. Адже грошей просто не вистачатиме.
Якщо бюджет таким і залишиться, то молоді спеціалісти у моїй лікарні будуть змушені переходити в іншу сферу діяльності або виїжджати за кордон. Ми повинні цьому запобігти».

«Бюджет 2021 року — це вирок для пацієнтів та всіх, хто працює в медичній сфері. Це все через жадібність людей при владі, для яких життя людей — не пріоритет. Закликаю всіх лікарів та пацієнтів не мовчати. Нам гарантовано законом про “Державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” фінансування медицини на рівні не менше 5% від ВВП. Проте влада порушує цей закон. Їм байдуже, адже вони не лікуються в наших лікарнях, нашими препаратами.

Деякі вже сьогодні хоронять своїх близьких через наслідки недофінансованої медичної системи.

Ми маємо право жити і отримувати лікування. Вимагаємо у Кабміну та Верховної Ради виправити свою помилку та виділити додаткових 100 мільярдів гривень, яких не вистачає медицині. Ці гроші є у держави, просто вони чомусь розподілені не на медицину, а на Офіс Президента, силовиків та ремонт доріг, на відомчі установи та на хороше життя»,підсумовує Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».

Коментарі закриті.