Пацієнти презентували Законопроєкт про медичний канабіс

Пацієнти презентували Законопроєкт про медичний канабіс

20 жовтня 2020 року відбувся пресбрифінг, де представники пацієнтських організацій та активісти презентували Законопроєкт про медичний канабіс.

Десятки тисяч дітей з епілепсією та мільйони пацієнтів із онкологією, хворобою Паркінсона, псоріазом, ПТСР, депресією, паліативних хворих та інших нозологій, чекають на прийняття законопроекту щодо врегулювання медичного канабісу.

Цей законопроект відкладається щороку — в той час, коли українські громадяни змушені страждати через нестерпний біль. Полегшити їхні страждання можна б було за допомогою ліків на основі медичного канабісу. Натомість, цей законопроєкт, за словами влади, «не на часі».

Чому врегулювання медичного канабісу на часі як ніколи?

Геннадій Шабас, ГО «Українська асоціація медичного канабісу»

«Закон, що регулює доступ пацієнтів до ліків на основі канабісу , вирішить питання не лише 2000 000 Українців, та надасть можливість вченим досліджувати нині заборонені речовини, а також відкриє нові ринки для України, що дозволить залучити інвестиції у галузь, яка продемонструє феноменальне зростання по всьому світу. Щодо побоювань деяких громадян про зловживання канабісом — нагадую, що мова йде виключно про контрольований державою обіг».

Вікторія Мостовенко, мати Софійці Мостовенко

«Моя трирічна донька Софія з народження страждає на епілепсію. Вона щодня страждає від судом, які викручують її тіло від 3 до 6 разів на добу. Всі препарати, які приймає Софія протягом 2,5 років, ми купуємо із-за кордону — бо в Україні немає ефективних ліків від складної епілепсії. Звісно, із закриттям кордонів це було жахіття — ціни в перекупників злетіли в 5-6 разів. Єдине, що нас підтримувало — це конопляна олія із канабіноїдами CBD, яку Софія приймає вже півтора року. Про ефективність та дозування CBD-олії сорту «Павутиння Шарлотти», спеціально відведеного для дітей з епілепсією, я дізналася із соцмереж та замовила у виробника з США. Через три місяці вжвання стан Софії значно покращився — після прийому 5 крапель олії приступ судом тривав лише пару хвилин на відміну від години, як це було раніше. Я не можу зрозуміти, чому моя дитина, як й багато дітей та дорослих в Україні, позбавлені права використовувати ці безпечні та ефективні ліки на рослинній основі — та благаю надати нам можливість жити гідно та без болю в рідній країні».

Мар’яна Пиріжок, UCMS «Українська спільнота людей з розсіяним склерозом»

«Ліки на основі медичного канабісу плутають з наркотиками. Такі спекуляції відкидають нашу медичну систему назад на роки. А для пацієнтів із розсіяним склерозом легалізація медичного канабісу означає зменшення спастичності, болю та тремору — тобто реальне підвищення якості життя».

Інна Іваненко, Благодійний фонд «Пацієнти України»

«Українські пацієнти дуже часто залишаються поза межами уваги нашої влади — взяти хоча б недостатній бюджет на систему охорони здоров’я. Але найбільше обурює, що, крім грошей, існують штучні державні бар’єри в доступі до лікування! Питання медичного канабісу, яке вже мало було б вирішене багато років тому для полегшення стану людей, досі „не на часі“. Тому ми, пацієнти, як завжди взяли все в свої руки та ініціюємо цей законопроект. Ми в жодному разі не зупинимося поки не подолаємо спротив».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *