Препарати для 18 000 пацієнтів з вірусним гепатитом С їдуть в регіони України

Препарати для 18 000 пацієнтів з вірусним гепатитом С їдуть в регіони України

У регіони України надійде партія препаратів для лікування вірусних гепатитів С, закуплених державним коштом.

У регіони України надійде партія препаратів для лікування вірусних гепатитів С, закуплених державним коштом. 

Пацієнти отримають безоплатно відповідно до наказу МОЗ від 04.09.2020 № 2028:

 • софосбувір/ледіпасвір — 7 507 курсів; 
 • софосбувір/велпатасвір — для лікування 1 201 пацієнтів;
 • даклатасвір — 15 877 курсів. Це дозволить почати комплексний курс лікування гепатиту С: даклатасвіру разом з софосбувіром, який був доставлений раніше у розмірі 9 637 курсів. Поставка ще 6 172 курсів софосбувіру очікується.

Перераховані препарати є новітніми ліками прямої дії. Вони високоефективні та мають низьку ймовірність появи побічних ефектів, на відміну від препаратів попереднього покоління. Тому лікування відбувається значно швидше та ефективніше. Відповідають рекомендаціям ВООЗ та Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C.

Пацієнти можуть отримати ліки у своєму медичному закладі. Якщо ліків немає, потрібно звернутися до головного лікаря закладу. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, звертайтеся у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.

Вірусний гепатит С, незалежно від стадії ураження печінки, можна повністю вилікувати. Проте для цього потрібно якомога раніше розпочати лікування, щоб мати вищі шанси на одужання. 

Важливо не відкладати лікування та протестуватись, якщо:

 • робили пірсинг/тату;
 • татуаж, манікюр та педикюр у косметологічних салонах і не впевнені, що там достатньо стерилізують інструменти;
 • у разі порушення елементарних правил гігієни, коли разом із членами сім’ї користуються однією бритвою, манікюрними ножицями та іншими предметами, на яких може зберігатися кров;
 • після медичних маніпуляцій, якщо не було дотримано санітарних правил обробки інструментів, перевірки крові перед переливанням тощо;
 • мали значну кількість статевих партнерів і практикували незахищений статевий контакт.

Кожен пацієнт має право зробити безоплатний тест на вірусні гепатити.  Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря та зробити експрес-тест. 

В Україні працює державна програма лікування гепатиту В і С, згідно з якою держава щороку виділяє кошти на лікування пацієнтів. 

За оцінкою експертів, вірусним гепатитом C в Україні інфіковано близько 5% населення, зокрема 3,6% мають хронічну форму. Це майже 1,5 млн людей. Водночас на обліку станом на 2019 рік перебуває близько 83 000 пацієнтів, що мають хронічний гепатит С. Тобто більшість пацієнтів не знає про свій статус.

2 Comments

 1. Гепатит С сказав:

  Вітаю, коли надійдуть ліки для лікування гепатиту С в Чернігів в 2021 році?

  • info сказав:

   Доброго дня.
   В Чернігові наявні 7942 таблеток Софосбувір+Велтапасвір станом на 01.01.2021
   Вимагайте доступу до препаратів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *