Звернення пацієнтів до депутатів щодо реформи системи донорства крові

Звернення пацієнтів до депутатів щодо реформи системи донорства крові

Шановні народні депутати! 

Кілька тижнів тому ви не дали шансу Україні отримати стратегічно важливу річ – безпечну та якісну систему крові, проваливши законопроєкт № 3648.

Завтра ви маєте шанс цю серйозну помилку виправити, оскільки законопроєкт у прямому сенсі впливає на порятунок життів українців, яким терміново потрібна кров, аби вижити.

Ми, Пацієнти України, дуже сподіваємось, що нижченаведені аргументи переконають вас підтримати цей законопроєкт. На операційний стіл з терміновою потребою у донорській крові може потрапити будь хто і у будь якій лікарні країни. Пацієнт повинен отримати кров негайно, вона повинна бути якісна, безпечна та у достатній кількості, що передбачено законопроектом 3648. Цього всього немає зараз. Кров потрібно діставати, шукати, домовлятися, підключати родичів, а нерідко і впливових знайомих. Зараз кров – це дефіцит. Людина може її просто не дочекатися, або ж інфікуватися під час переливання, бо за якістю крові ніхто не стежить.

1. Законопроєкт 3648 – це якісна та безпечна донорська кров: її перевірятимуть та контролюватимуть за євростандартами. Згідно з новим законом, буде створений національний електронний реєстр донорів-в межах електронної системи охорони здоров’я. Це дозволить не лише оперативно знайти потрібного донора, але й отримати інформацію про протипоказання, які він чи вона має. До того ж, можна буде відстежити шлях донорської крові на всіх етапах. 

2. Законопроєкт 3648 – це про пріоритет національних інтересів:

  • вивезення крові дозволяється лише в якості гуманітарної допомоги в надзвичайних ситуаціях за рішенням КМУ;
  • вивезення компонентів і препаратів крові – лише за умови повного забезпечення ними потреб українців;
  • контрактна переробка плазмина території України, але якщо в Україні відсутні потужності для переробки – служби крові можуть реалізувати її за кордон для такої переробки і повернення у формі готових препаратів відповідно до законодавства про публічні закупівлі.

3. Законопроєкт 3648 – це ліцензування діяльності. Це означає, що працювати в системі крові в Україні зможуть лише ті установи, які відповідають встановленим критеріям і вимогам, що дозволяють надавати якісні послуги. Ліцензування будь-якого виду діяльності – це завжди про контроль держави за тим, наскільки споживачу (а в даному випадку – пацієнту) гарантована якість послуги та безпека.

4. Законопроєкт 3648 – це приведення системи крові України до європейських стандартів, оскільки  сьогодні ми маємо рудиментарну систему, побудовану на радянському законодавстві! Законодавча база не оновлювалася понад 25 років!   

5. Законопроєкт 3648 – це про розвиток безоплатного добровільного донорства крові, коли донори відповідальні, надійні та регулярні, на яких можна формувати «базу донорів», а не ті, хто здають кров за гроші, незважаючи на стан свого здоров’я. 

Пам’ятайте, ваш голос за закон 3648 врятує життя ваших співвітчизників, які опинилися на межі життя і смерті. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *