Звернення щодо затвердження персонального складу Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я України

Звернення щодо затвердження персонального складу Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я України

Звертаємося до Вас від імені 38 представників пацієнтської спільноти, які входять до складу БФ «Пацієнти України», які делегували до складу Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я України (далі — НСЗУ), своїх представників — Інну Іваненко та Оксану Кашинцеву, і просимо звернути увагу на наступне.

Прем’єр-міністру України Шмигалю Д. А.

Секретаріату Кабінету Міністрів України

Міністерству охорони здоров’я України

Національній службі здоров’я України

Звертаємося до Вас від імені 38 представників пацієнтської спільноти, які входять до складу БФ «Пацієнти України», які делегували до складу Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я України (далі — НСЗУ), своїх представників — Інну Іваненко та Оксану Кашинцеву, і просимо звернути увагу на наступне.

Рада громадського контролю при НСЗУ (далі — Рада) утворюється відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» для забезпечення прозорості та громадського контролю за діяльністю НСЗУ.

У липні-серпні 2019 року було проведено конкурс з формування Ради згідно з законодавством України.

27 липня 2019 року на вебсайті НСЗУ було розміщене оголошення про початок проведення конкурсу та прийом пропозицій від громадських об’єднань, статутна діяльність яких пов’язана із задоволенням та захистом прав і свобод пацієнтів, сприянням розвитку медицини, наданням медичних послуг, обігом лікарських засобів та іншими суспільними відносинами щодо надання медичних послуг.

6 серпня 2019 року було проведено рейтингове інтернет-голосування за кандидатів до складу Ради, та відповідні результати були розміщені на вебсайті НСЗУ. Відповідно до положень законодавства, персональний склад Ради Голова НСЗУ подає Кабінету Міністрів України для затвердження.

15 серпня 2019 року НСЗУ надіслала проект розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження персонального складу Ради Міністру охорони здоров’я, оскільки НСЗУ є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я (вхідний номер МОЗ: № 13771/8/19).

Розпорядження Кабміну про затвердження персонального складу Ради громадського контролю при НСЗУ було підготовлено до голосування на новому Уряді, який розпочав роботу 29 серпня 2019 року під головуванням Олексія Гончарука. Новообрана міністерка Зоряна Скалецька мала на столі вже готовий документ, який вона мала винести на голосування Кабміну. На жаль це розпорядження залишилося без уваги міністерки.

З того часу було двійчі змінено міністра охорони здоров’я (Ілля Ємець — міністр 04-30 березня 2020 року, Максим Степанов — міністр з 30 березня 2020 року і дотепер), але жоден з них не приділив уваги питанню затвердження персонального складу Ради. Як наслідок, склад Ради досі не затверджено, про що НСЗУ неодноразово зверталась до МОЗ з метою забезпечення розгляду зазначеного питання та включення до порядку денного засідання Кабінету Міністрів України.

З огляду на вищенаведене, просимо сприяти затвердженню персонального складу Ради, доручивши Міністру охорони здоров’я Степанову винести проект відповідного рішення Кабінету Міністрів України на найближче засідання Уряду.

Виконавчий директор БФ «Пацієнти України»,

кандидат до складу Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я України

Інна Іваненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *