Колишній регіонал Шипко може стати заступником директора Національного Інституту Рака

Колишній регіонал Шипко може стати заступником директора Національного Інституту Рака

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов «подарував» колишньому регіоналу Андрію Шипку крісло заступника директора Національний Інститут Раку. У минулу п’ятницю в.о директора НІР Олександр Яцина представив колективу Шипка як свого заступника. Шипко стане шостим заступником. 

Андрій Шипко — колишній член «Партії регіонів», який голосував за диктаторські закони 16 січня.  Він активний противник медичної реформи — голосував проти реформаторських законів та всіляко критикував зміни в медичній сфері.

Андрій Шипко пов’язаний з Ігорем Коломойським. У минулорічному інтерв’ю «Українській правді» саме Андрія Шипка олігарх Ігор Коломойський називав найімовірнішим претендентом на посаду міністра охорони здоров’я. 

Сам Шипко за свого депутатства вважав себе «куратором медицини». Журналісти сфотографували смс-переписку Андрія Шипка в приміщенні Верховної Ради, де він, не маючи жодних на це повноважень, писав, що він «куратор медицини»

Він фігурант корупційних розслідувань та власник більше мільйона доларів готівкою, розкішного майна та елітних автівок. 

Андрій Шипко неодноразово намагався «прослизнути» на керівні медичні посади. Спочатку він намагався сісти у крісло міністра. Потім пробував стати головою Національної служби здоров’я України, але не пройшов чесний конкурс. Тепер він добився свого — Степанов презентував йому крісло заступника директора НІР без відкритого та чесного конкурсу. 

Кадрова ситуація в Національному інституті раку насторожує пацієнтську спільноту. Адже інститут раку — це найбільший онкологічний центр України. Пацієнтами інституту є майже половина від усіх онкохворих України.

Від доброчесності та професійності керівного складу залежить лікування та життя тисяч онкохворих. І допустити, щоб в кріслах керівників Інституту знову сиділи некомпетентні не доброчесні люди ми не можемо.

Нагадаємо, що 22 квітня МОЗ зупинив конкурс на директора НІР та призначив в. о. директора Олександра Яцину, який відомий скандалом з захистом своєї дисертації, де виявили плагіат. Його було номіновано на антипремію «Академічна негідність – 2019».

Перед цим у кінці квітня 2020 року строк дії контракту Олени Колеснік на посаді директора Національного інституту раку завершився. Як відомо, ініційований Комітетом здоров’я нації аудит діяльності Національного інституту раку виявив численні порушення в роботі установи, за якими було відкрито кілька кримінальних проваджень щодо діяльності керівництва інституту, в тому числі і за «ймовірне привласнення грошових коштів». Пацієнтська спільнота була обурена масштабами зловживань посадовими обов’язками та страшних наслідків для життів пацієнтів. 

Пацієнтська спільнота зверталась до Міністерства охорони здоров’я з закликом до максимально прозорого процесу призначення нового очільника інституту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *