Важкохворі пацієнти отримають майже 100% необхідних їм ліків при умові, якщо МОЗ негайно почне закупівлі

Важкохворі пацієнти отримають майже 100% необхідних їм ліків при умові, якщо МОЗ негайно почне закупівлі

Майже всі важкохворі пацієнти можуть отримати гарантовані державою ліки та медичні вироби. Адже бюджет на закупівлі у 2020 році дозволяє покрити від 80% до 100% потреб у лікуванні важкохворих пацієнтів. Такого висновку дійшли аналітики благодійного фонду «Пацієнти України» проаналізувавши два паспорти бюджетних програм (КПКВК 2301400, 2301040) МОЗ України.

За бюджет 2020 року має буде закуплено ліки по 38-ми програмам, більш ніж третина буде забезпечена на 100%. Всі необхідні тест-смужки для визначення глюкози зможуть отримати діти та вагітні, які знають або вперше дізнались про свій діагноз;  ліки для дорослих та дітей, які хворіють на рак; ліки для новонароджених дітей з розладами дихання; лікування для людей, які хворіють на туберкульоз та живуть з вірусом імунодефіциту людини; медвироби та ліки для пацієнтів з серцево судинними та судинно-мозковими захворюваннями (інфаркти, інсульти, тощо).

Які пацієнти у 2020 році можуть отримати всі необхідні ліки та медичні вироби

Більша 60% програм по закупівлі ліків та медвиробів покривають не менше 80% потреб пацієнтів.

Фінансування окремих програм виросли в рази. Наприклад, для запобігання гемолітичної хвороби новонароджених виділено в 12,5 разів більше коштів ніж в 2019 році. Всі вагітні жінки можуть бути забезпечені антирезусним імуноглобуліном. В 4,2 рази більше грошей виділено на лікування муковісцидозу у дорослих (покрита потреба 83,9%). Бюджет на лікування розсіяного склерозу виріс в 2,5 рази (покрита потреба 83,9%).

Перегляньте повний порівняльний аналіз закупівель за бюджет 2020 року.

На сьогодні ми маємо дійсно історичну подію для України — вперше за всі роки незалежності держава може гарантувати пацієнтам, що страждають від важких хвороб, майже 100% медикаментозне лікування та доступ до медвиробів, які необхідні для операцій.

Натомість Міністерство охорони здоров’я України лише у червні розпочало закупівельні процеси, втративши попередніх півроку. Сьогодні ДП «Медичні закупівлі України» розпочало закуповувати ліки для дорослих, які хворіють на рак. По всім іншим 37-ми програмам закупівлі стоять.

Ми закликаємо міністерство та Уряд негайно почати закупівлі. Адже на сьогодні ми маємо унікальну можливість закупити все необхідне лікування для важкохворих. За підтримки пацієнткої спільноти та депутатів благодійному фонду «Пацієнти України» вдалось «вибити» майже 10 млрд гривень на закупівлі. Ми не маємо права втратити цю можливість!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *