Звернення до міністра охорони здоров’я щодо закупівлі міністерством захисних костюмів для лікарів по завищеним цінам

Звернення до міністра охорони здоров’я щодо закупівлі міністерством захисних костюмів для лікарів по завищеним цінам

Шановний Максиме Володимировичу!

Благодійний фонд «Пацієнти України» представляє інтереси 28 спільнот пацієнтів, що корелюється з 1,5 мільйонами людей, що борються з важкими хворобами. І наразі ми, як представники цих організацій, звертаємося до вас із наступним.

Із відкритих джерел нам стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я України маніпулює тендерними умовами і блокує закупівлю захисних костюмів для лікарів, що борються з коронавірусом, що була проведена державним підприємством “Медичні закупівлі України». Та проводить самостійні закупівлю захисту для лікарів за цінами, що 2 рази вище ринкових. 

Якщо вам, пане Міністре, не відома ситуація зі скандалом, що склався навколо закупівель захисних костюмів для лікарів, то доводим до вашого відома хронологію: 

10 квітня МОЗ доручає ДП «Медичні закупівлі України» закупити 90 тис. захисних костюмів. ДП проводить тендер відповідно до всіх вимог, які вони отримали від МОЗ. 

Тендер виграє український виробник «Текстиль-Контакт» — він надає найнижчу ціну 245 гривень за штуку. Загальна сума договору — 22 млн грн, економія 40%. І це означає, що на зекономлені кошти можна купити ще більше захисного одягу (орієнтовно ще 50 тис.). Контракт підписують і виробник починає працювати, першу партію костюмів —  близько 20 тис. одиниць, «Текстиль-Контакт» міг поставити уже 21 квітня! 

Тим часом, МОЗ повністю ігнорує проведений тендер ДП «Медичні закупівлі України» і 15 квітня вночі публікує зміни до Річного плану закупівель на Prozorro, де вказує, що вони хочуть закупити 71 374 костюмів вартістю 500 грн за штуку. На ті ж гроші, за які вже відбувся тендер. 

17 квітня МОЗ публікує укладений договір на закупівлю. Закуповується ​71 374 костюмів на більшу  суму — 34,8 млн грн. (ціна за штуку 488,6 грн.)​ у компанії-дистриб’ютора китайських костюмів ТОВ «МЕДДІВ», який працює на українському ринку 11 місяців і немає жодних великих поставок. 

МОЗ пояснює своє рішення тим, що в українського виробника немає сертифікації ДСТУ EN 14126. Прикриваючись тим, що ця сертифікація гарантує високу ступінь захисту і є супер-необхідною, прикриваючись турботою про лікарів.  

Насправді це маніпуляція. Ця сертифікація необхідна здебільшого у випадку закупівлі лабораторних костюмів, що використовуються багато разів. А МОЗ закупив у китайської компанії одноразові костюми біологічного захисту. Українська компанія має всі необхідні документи для одноразових костюмів біологічного захисту. Додамо, що у дорученні, яке МОЗ направив на ДП не було вказано цієї вимоги.    

Тому виникає логічне питання. У вашій команді працюють недбалі управлінці, які не можуть розібратися у питанні захисту лікарів під час пандемії, чи це дії, що мають корупційні ознаки? 

Ми, пацієнтська організація, що представляє 1,5 млн людей, що борються з важкими хворобами, та організація, що перша мобілізувалася на захист лікарів від коронавірусу, вимагаємо відповідей: 

  1. Ми вже місяць закуповуємо захист для лікарів. Ми зібрали 4 млн грн від людей та бізнесу: https://bit.ly/2z9KPzE. Де в цей час знаходиться влада та міністерство? Чому в лікарнях досі немає необхідного захисту? Чому лікарі біжать до нас за допомогою?  
  2. Чому Міністерство перебирає на себе закупівлю у той час, коли в Україні вже працює чесний та прозорий державний закупівельник ДП «Медичні закупівлі України»? 
  3. Чому ми знову спостерігаємо за маніпуляціями та брехнею? Скільки можна під столом вирішувати долю мільйонних тендерів? 
  4. Чому в Міністерство повертаються «управлінці» часів Богатирьової. Максим Степанов, якщо ви думаєте, що ніхто не бачить, кого вже завели управляти закупівлями, ви глибоко помиляєтесь. Ми знаємо, що закупівлями в міністерстві почала керувати Галина Довганчин — керівниця тендерного комітету часів Богатирьової та фігурантка не одного корупційного скандалу. 

Пацієнтська спільнота вимагає від вас пояснень та чітких відповідей на поставлені питання. 

І ми повторимо ще раз. Міністерство охорони здоров’я не повинно бути міністерством закупівель. Воно взагалі не має виконувати функцію закупівельника.

Розкрадати державні кошти та заробляти на пацієнтах і лікарях за зразком Богатирьової у вас не вийде. Часи коли міністерство в ручному режимі закуповувало ліки та медичні вироби, проводило договірні тендери, переможця якого всі знали наперед та будувало корупційні схеми, на яких заробляли — у минулому!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *