Звернення до міністра охорони здоров’я щодо проведення відкритого та чесного конкурсу на директора Національного Інституту Раку

Звернення до міністра охорони здоров’я щодо проведення відкритого та чесного конкурсу на директора Національного Інституту Раку

Шановний Максиме Володимировичу! Благодійний фонд «Пацієнти України» представляє інтереси 28 спільнот пацієнтів, які живуть із тяжкими захворюваннями. Наразі ми звертаємося до Вас із наступним.

Шановний Максиме Володимировичу!

Благодійний фонд «Пацієнти України» представляє інтереси 28 спільнот пацієнтів, які живуть із тяжкими захворюваннями.

Наразі ми звертаємося до Вас із наступним.

Інститут раку є найбільшим провідним онкологічним центром України, стратегічно важливим об’єктом для української медицини та для усіх онкопацієнтів України. В закладі національного значення лише за один рік отримують лікування більше 60 000 пацієнтів хворих на рак, задіяно близько 300 професійних лікарів-онкологів, що робить інститут осередком для проведення 8 000 найпередовіших та складних онкологічних операцій в рік.

У кінці квітня 2020 року строк дії контракту Олени Колеснік на посаді директора Національного інституту раку. Як відомо, ініційований Комітетом здоров’я нації аудит діяльності Національного інституту раку виявив численні порушення в роботі установи, за якими було відкрито кілька кримінальних проваджень щодо діяльності керівництва інституту, в тому числі і за «ймовірне привласнення грошових коштів». Пацієнтська спільнота обурена масштабами зловживань посадовими обов’язками та страшних наслідків для життів пацієнтів і вимагатиме відповідальності за подібні призначення. Тепер ми закликаємо до максимально прозорого процесу призначення нового очільника інституту.

Пацієнтами НІР є майже половина від усіх онкохворих України, які чують про цей страшний діагноз. Ці люди є найбільш вразливою категорією для корупційних зловживань. Від доброчесності та професійності людини, яка займе позицію директора інституту, залежить доступ до якісного лікування тисяч онкохворих. Наше завдання як громадської організації  — не допустити жодних маніпуляцій у посадовому призначенні, щоб не поставити під ризик життя тисяч онкопацієнтів.

Ми закликаємо МОЗ України ініціювати та провести відкритий і прозорий конкурс на посаду директора Національного інституту раку.

Ми готові делегувати представника спільноти пацієнтів з онкологічним захворюванням до складу конкурсної комісії.

Призначення незаангажованої та фахової людини  — це пряма відповідальність МОЗ України, як гаранта використання коштів платників податків на якісне та доступне лікування. Пацієнтські організації, громадськість, слідкуватимуть за належним та законним виконанням МОЗ своїх зобов’язань перед громадянами України.

З повагою,

Виконавчий директор БФ «Пацієнти України»
Інна Іваненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *