Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) заощадила 5,1 млн доларів США державному бюджету через міжнародні закупівлі медичних препаратів для Міністерства охорони здоров‘я України (МОЗ) у 2019 році.
Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) заощадила 5,1 млн доларів США державному бюджету через міжнародні закупівлі медичних препаратів для Міністерства охорони здоров‘я України (МОЗ) у 2019 році.
Економія була досягнута у закупівлі 11 препаратів, зокрема для лікування розсіяного склерозу, легеневої гіпертензії, мукополісахаридозу та орфанних метаболічних захворювань. Наприклад, на 72% знизилися ціни на препарати для лікування легеневої гіпертензії завдяки закупівлі генерика. Препарати для лікування розсіяного склерозу (той самий препарат) було закуплено за ціною, на 44% нижчою у порівнянні з минулим роком.
Вперше було закуплено такі високоефективні препарати, як Фінголімод для лікування розсіяного склерозу, Еміцизумаб для лікування гемофілії, Ентекавір для лікування гепатиту В.
Майже всі закупівлі було здійснено за прямими договорами з виробниками, і лише 6% від загальних закупівель було здійснено через дистриб’юторів. Вперше було укладено прямі договори з такими великими компаніями-виробниками лікарських засобів та медичних виробів, як Майлан, Сандоз, Новартіс та Медак.
З 2015 року ПРООН неодноразово надавала державу гуманітарну допомогу на загальну суму близько 1,4 млн доларів США. Завдяки цьому вдалося забезпечити пацієнтів більшою кількістю необхідних медикаментів, а саме сироватками проти ботулізму (з 2017 року ПРООН надавала допомогу три роки поспіль), лікарським засобом Кінерет (МНН – Анакінра) для лікування первинних імунодефіцитів у дітей, препаратами для лікування онкології, мукополісахаридозу, нанізму та ін.’
Нагадаємо, що Україна здійснює централізовані закупівлі ліків через міжнародні організації (ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents) з 2015 року. За п’ять років міжнародні закупівлі зарекомендували себе як ефективний механізм закупівлі ліків у регіоні Східної і Південно-східної Європи і Центральної Азії. Досвід України перейняли шість країн регіону. Договори про закупівлю ліків із ПРООН також уклали Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Казахстан, Молдова, Туркменістан і Узбекистан.