Верховна Рада проголосувала за пакет законопроектів, які дають можливість ДП «Медичні закупівлі України» стати в майбутньому таким же ефективним закупівельником ліків як і міжнародні організації.
Верховна Рада проголосувала за пакет законопроектів, які дають можливість ДП «Медичні закупівлі України» стати в майбутньому таким же ефективним закупівельником ліків як і міжнародні організації.
Депутати проголосували за проект Закону №2538 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України. Та за законопроект №2539 Про внесення змін до Податкового кодексу України.
Основний законопроект № 2358 є регуляторним для ДП «Медичні закупівлі України» в частині укладання договорів, отриманні та розповсюдженні ліків та медичних виробів (та інших медичних товарів) до кінцевих споживачів.
Новацією цього законопроекту є можливість укладати Managed Entry Agreements (договори про доступ) із виробниками інноваційних та дороговартісних оригінальних лікарських засобів. Це означає, що національний закупівельник зможе напряму вступати в переговори з виробниками та отримувати ексклюзивні ліки за зниженими цінами (такі договори — традиційна світова практика, що раніше не використовувалась в Україні, яка може дати шанс багатьом пацієнтам на ефективне лікування).
Документ також дозволяє ДП здійснювати прямі закупівлі від постачальників — нерезидентів. Ліки, що будуть імпортуватися від них звільнятимуться від ПДВ та від ліцензування на імпорт, матимуть скорочену процедуру реєстрації, тощо.
Законопроект №2539 є допоміжним — покликаний привести податкове законодавство у відповідність до положень законопроекту №2538.
Разом з тим, депутати проголосували за правку 94 до проекту Закону №2538, що залишає спрощену реєстрацію ліків лише на 2 роки. А це означає, що у 2022 році важкохворі пацієнти не зможуть отримати ряд рідкісних ліків. Спрощена реєстрація в Україні діє більше 5 років і за цей час на українській ринок вдалось завести 123 нових препарати. Якщо не виправити цю помилку, то через 2 роки ми втратимо вже зареєстровані препарати і не дамо можливості реєструватися новим.
БФ «Пацієнти України» категорично проти того, щоб спрощена реєстрація через 2 роки стала недоступною для іноземних виробників. І ми, звичайно, продовжимо роботу над тим, аби ця помилка була виправлена!