Опублікована Державна стратегія протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів до 2030 року

Опублікована Державна стратегія протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів до 2030 року

Кабінет міністрів України України опублікував Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів до 2030 року. Посилання на стратегію: https://cutt.ly/TrQzOvq.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив вказану Державну стратегію 27 листопада.

Головна мета Стратегії – подолання епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів В та С в Україні. Цей документ важливий ще тим, що на найвищому державному рівні затверджує документ-дороговказ подолання цих трьох інфекційних захворювань.

В Стратегії закріплено:

  • Удосконалення системи виявлення ВІЛ-інфекції;
  • Робота по повному виключенню ймовірності передачі ВІЛ від вагітної матері до дитини та унеможливлення інфікування ВІЛ при переливанні крові та пересадці донорських органів;
  • Розширення мережі закладів, які можуть проводити тестування на вказані інфекції;
  • Популяризація самостійного тестування та періодичне тестування серед груп ризику;
  • Забезпечення державою доступу до антиретровірусної терапії (АРВТ). Стратегія також передбачає, що одразу після встановлення діагнозу пацієнту буде надано доступ до нових високоякісних препаратів АРВТ;
  • Створення нової та посилення старої системи епіднагляду та моніторингу щодо вірусних гепатитів;
  • Підвищення рівня вакцинації та постконтактної профілактики вірусного гепатиту В (ВГВ) серед дітей, медичних працівників та представників ключових груп населення.

Питання подолання епідемії туберкульозу базується на засадах Глобальної стратегії ВООЗ з ліквідації туберкульозу до 2035 року. Головна ціль — удосконалення надання протитуберкульозної допомоги. Це, в першу чергу, орієнтована на людину амбулаторна допомога, яка також буде спрямована на психосоціальну допомогу пацієнту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *