ЦГЗ уклав 90 договорів з неурядовими та громадськими організаціями, що опікуються ВІЛ

ЦГЗ уклав 90 договорів з неурядовими та громадськими організаціями, що опікуються ВІЛ

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) підписав 90 договорів з 52-ма неурядовими організаціями у 24 регіонах України та місті Київ. Загальна сума договорів - 62,45 млн грн. Ще два лоти знаходяться на розгляді в Антимонопольному комітеті України та очікують рішення. 

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) підписав 90 договорів з 52-ма неурядовими організаціями у 24 регіонах України та місті Київ. Загальна сума договорів – 62,45 млн грн. Ще два лоти знаходяться на розгляді в Антимонопольному комітеті України та очікують рішення.

В жовтні ЦГЗ провів 92 тендери на закупівлю послугу з профілактики та супроводу ВІЛ. Переможцями усіх конкурсних торгів стали неурядові та громадські організації, які мають значний досвід у роботі з ВІЛ-позитивними людьми та людьми, уразливими до інфікування ВІЛ.

У грудні 2019 року Центром громадського здоров’я будуть оголошені торги по закупівлі послуг з профілактики ВІЛ-інфекції серед груп підвищеного ризику інфікування та догляду і підтримки людей, що живуть з ВІЛ за кошти державного бюджету на 2020 рік. Закупівлі будуть здійснюватися через механізм відкритих торгів на платформі Прозоро.

Нагадаємо, 30 вересня 2019 року Міністерство фінансів України затвердило зміни до паспорту бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» та погодило 83 млн грн на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ у 2019 році.

Це означає, що Україна стала першою країною серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансуватиме послуги з профілактики та соціального супроводу пацієнтів за кошти державного бюджету.

Послуги з профілактики та супроводу ВІЛ передбачають проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку.

Для кожного регіону України було передбачено 4 окремих пакети послуг, кожен з яких розрахований на окрему групу ризику:

 • людей, що споживають наркотики ін’єкційно;
 • людей, які надають сексуальні послуги за винагороду;
 • чоловіків, що мають секс з чоловіками;
 • людей, що живуть з ВІЛ.

Фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ за бюджетні кошти відбувається в рамках реалізації Плану переходу від донорського до державного фінансування. Такий крок посилить спроможність держави більш ефективно долати епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.

Детальний план переходу на державне фінансування.

1 Comment

 1. 111 сказав:

  “Україна стала першою країною серед країн…” цікава інформація не знав. Роблю висновки шо це не було вкрай необхідно, і вже не дивуюсь ЦГЗ.
  З першогож місяця (і вже 8 місяць підряд) не платит соціальним працівникам і так пишатися досягненями в сфері “профілактики ВІЛ” це ще треба вміти)))
  Все що створив ГФ за 15 років відкинуто на років 5 назад і то як мінімум…. Більшість професіоналів та перспективних людей розбіглися, мало в кого є бажання та час “волонтерити” по 8 годин в день!!! Ще частині людей сім’я або скрутне матеріальне становище не дає можливості гратися в “волонтерів” (бажаю одне, щоб вам так платили як ви нам).
  По першому вражені Вам явно не під силу нових навчити так само якісно як це робив ГФ а про втрачений досвід взагалі мовчу.
  Договора теж норм нема, кожних 2-6 тижнів новий. Вивили соц. працівників зі штату (правильно, інакше було би страшно не платити) і перевели на договора ЦПХ (а нащо людям які контактуюсь з групами ризику, з хворими на ТБ і інше лікарняні чи відпустка).
  Не все так погано, дякую що хочаб кількість і якість ТМЦ залишили і я не жартую, реально хоть тут не погіршилось нічого. Для вторичної профілактики ТМЦ ціний інструмент залучення людей і його погіршення зновуш таки ускладнить роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *