Кабмін ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року

Кабмін ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року

На засіданні Кабінету Міністрів України, що відбулось 27 листопада, ухвалена Державна стратегія протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року.

Головна мета Стратегії – подолання епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів В та С в Україні. Цей документ важливий ще тим, що на найвищому державному рівні затверджує документ-дороговказ подолання цих трьох інфекційних захворювань.

В Стратегії закріплено:

  • Удосконалення системи виявлення ВІЛ-інфекції;
  • Робота по повному виключенню ймовірності передачі ВІЛ від вагітної матері до дитини та унеможливлення інфікування ВІЛ при переливанні крові та пересадці донорських органів;
  • Розширення мережі закладів, які можуть проводити тестування на вказані інфекції;
  • Популяризація самостійного тестування та періодичне тестування серед груп ризику;
  • Забезпечення державою доступу до антиретровірусної терапії (АРВТ). Стратегія також передбачає, що одразу після встановлення діагнозу пацієнту буде надано доступ до нових високоякісних препаратів АРВТ;
  • Створення нової та посилення старої системи епіднагляду та моніторингу щодо вірусних гепатитів;
  • Підвищення рівня вакцинації та постконтактної профілактики вірусного гепатиту В (ВГВ) серед дітей, медичних працівників та представників ключових груп населення.

Питання подолання епідемії туберкульозу базується на засадах Глобальної стратегії ВООЗ з ліквідації туберкульозу до 2035 року. Головна ціль — удосконалення надання протитуберкульозної допомоги. Це, в першу чергу, орієнтована на людину амбулаторна допомога, яка також буде спрямована на психосоціальну допомогу пацієнту.

Також Стратегія спрямована на ефективне виявлення нових випадків хвороби та лікування сучасними схемами лікування з обов’язковим впровадженням рецептурної видачі протитуберкульозних препаратів. Це не тільки дозволить знизити рівень захворюваності, але й дозволить запобігати випадкам резистентних форм туберкульозу.

Нагадаємо, що 7 листопада Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував саме Міністерству охорони здоров’я та Кабміну розробити та затвердити Стратегію. Напередодні, 6 листопада, відбулось засідання підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІДом та соціально небезпечними захворюваннями відповідного Комітету під головуванням народного депутата Лади Булах. Ініціював зустріч БФ «Пацієнти України».

У підкомітеті брали участь представники БФ «Пацієнти України», Центру громадського здоров’я України, ВООЗ, AHF Ukraine, БО «100% життя», Альянсу громадського здоров’я, UNAIDS Office In Ukraine, ТБ People та інші неурядові організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *