Звернення до Президента та Прем‘єр-міністра щодо медичної реформи

Звернення до Президента та Прем‘єр-міністра щодо медичної реформи

Шановний пане Президенте!
Шановний пане Прем’єр-міністре!

Закликаємо Вас  врятувати медичну реформу. Наразі вона перебуває на межі краху через некомпетентність керівників медичної сфери, які усувають із посад ключових драйверів реформи.

Сьогодні ми бачимо, як, у нас на очах, звільняють найпотужніших менеджерів, які прийшли у сферу створювати медичну реформу та втілювати її у життя. Так, заяву на звільнення з посади написав Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко. Це відбулося після наради з Міністром Зоряною Скалецькою та Головою Комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайлом Радуцьким. Олег Петренко створював головну для реформи інституцію – Національну службу здоров’я. Саме він відігравав одну з головних ролей під час запуску реформи на первинній ланці медицини та залишався гарантією змін на вторинній і третинній ланках, які мають відбутися наступного року. Зі звільненням його з посади, Україна втрачає ці гарантії на зміни.

Якщо уряд прийме звільнення Олега Петренка, це загрожує зривом подальшої медичної реформи. Ажде за ним підуть десятки чесних реформаторів, які не згодні працювати в умовах постійного блокування роботи, затягування процедур і різного бачення розвитку реформи.

Таке вичищення професійних кадрів зі сфери призведе до одного – реформа у лікарнях країни може не розгорнутися взагалі. А це найбільш важливий етап, якого очікує все населення України. Адже люди, нарешті, повірили у медичну реформу. Нагадаємо, що це 29 мільйонів українців, які підписали декларації з сімейними лікарями і очікують мати гідну медичну допомогу та відчувати нарешті захищеність від держави.

Ми переконані, що в разі звільнення ключових лідерів процесів, за провал найбільш чутливої реформи для українців – реформи охорони здоров’я – нестимуть відповідальність особисто Прем’єр-міністр та Президент України.

Тому звертаємося до Вас з проханням запобігти катастрофі та забезпечити можливість реформаторам завершити розпочаті зміни. Крім того, закликаємо  усунути від керівництва галуззю людей, які через некомпетентність та особисті амбіції  своїми рішеннями чинять дії, спрямовані на згортання реформи медицини, – відправити у відставку міністра Зоряну Скалецьку та усунути від впливу на МОЗ голову Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького.

Виконавчий директор БФ «Пацієнти України»
Інна Іваненко

Голова Координаційної ради БО «100 % життя»
Дмитро Шерембей

Від імені пацієнтської спільноти звернення підтримують:

 1. Громадська організація  «Об’єднання хворих на торсійну дистонію»
 2. Громадська організація «Всеукраїнська асоціація кришталевих людей»
 3. Благодійний фонд «СтопРак»
 4. Благодійний фонд «Відкриті долоні»
 5. Благодійний фонд «Запорука»
 6. Благодійний фонд пацієнтів «Крапля крові»
 7. Всеукраїнська Громадська організація «Рідкісні імунні захворювання»
 8. Благодійний фонд «Асоціація батьків дітей з аутизмом»
 9. Громадська організація «Ліки контроль»
 10. Громадська організація «Гармонія руху»
 11. Громадська організація «Психічне здоров’я»
 12. Громадська організація «Афіна. Жінки проти раку»
 13. Благодійний фонд «Діти з гемофілією»
 14. Громадська організація «Українська асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки»

1 Comment

 1. Наталия сказав:

  Полностью поддерживаю.
  Влияние Радуцкого на МОЗ настолько сильно, что министр Скалецкая фактически, в нарушение законодательства, узаконила рейдеров, захвативших ещё в 2018 году Одесский национальный медицинский университет. Которые на протяжении полтора года блокировали управленческие функции министерства при помощи купленных судебных Ухвал и черных регистраторов.
  Сами рейдеры на каждом перекрестке хвастались открыто, что купили всех.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *