Запрошуємо журналістів на акцію «Ліки – не коштовності: пацієнти подарують депутатам «золоті пігулки»

Запрошуємо журналістів на акцію «Ліки – не коштовності: пацієнти подарують депутатам «золоті пігулки»

Запрошуємо на акцію пацієнтської спільноти «Ліки - не коштовності», яка відбудеться 28 жовтня о 10.00 на площі Конституції біля Верховної Ради України (вул. Михайла Грушевського, 5).

Запрошуємо на акцію пацієнтської спільноти «Ліки – не коштовності», яка відбудеться 28 жовтня о 10.00 на площі Конституції біля Верховної Ради України (вул. Михайла Грушевського, 5).

Під час акції пацієнти подарують депутатам «золоті пігулки», які символізують завищені ціни на ліки в аптеках України. Та на реальних прикладах покажуть різницю в ціні між препаратами в українських та європейських аптеках. Пацієнти передадуть депутатам звернення з вимогою включити в порядок денний сесії законопроект №2089, який дозволить зробити ліки значно дешевшими. 

Довідка: Законопроект №2089 вводить паралельний імпорт, який дозволить ввозити в Україну препарати з інших країн за нижчими цінами без додаткових дозволів від виробника. Нині упаковка препарату «Кселода» для лікування онкологічних захворювань в українських аптеках коштує 6 500 грн, в той час як в Польщі ті ж самі ліки можна придбати за 3 600 грн. Курс лікування цим препаратом для пацієнта в Україні обходиться в 52 тис. грн – цю ціну можна знизити в 2 рази. Крім того, законопроект скасовує «вічнозелені» патенти для ліків та медичних виробів. 

Прес-брифінг представників пацієнтських організацій та пацієнтів з тяжкими захворюваннями видбудеться під час акції.

Спікери: 

  • Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації БО «100% ЖИТТЯ»,
  • Інна Іваненко, Виконавчий директор БФ «Пацієнти України»
  • Вікторія Романюк, ГО «Афіна. Жінки проти раку»,
  • та інші пацієнти.

За більш детальною інформацією звертайтесь:
Юлія Мартиненко, 093 491 84 18, martynenko.juli@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *