Чверть мільйона українців отримають державні послуги з профілактики та супроводу ВІЛ

Чверть мільйона українців отримають державні послуги з профілактики та супроводу ВІЛ

У Мінфіні погодили 83 млн грн на фінансування послуг з ВІЛ. Послуги з профілактики та супроводу ВІЛ відтепер фінансуватимуться з держбюджету через Центр громадського здоров’я (ЦГЗ). Таким чином Україна стає першою серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансуватиме послуги з профілактики та соціального супроводу пацієнтів за кошти державного бюджету.

30 вересня 2019 року Міністерство фінансів України затвердило зміни до паспорту бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» та погодило 83 млн грн на фінансування цих послуг у 2019 році. За даними ЦГЗ цих коштів вистачить для надання послуг понад 252 тисячам українців.

«70% успіху в лікуванні ВІЛ – це консультування та супровід пацієнтів. Саме завдяки цій підтримці вдається утримати прихильність до лікування антиретровіросною терапією та стимулювати безпечну поведінку серед груп ризику», — зазначив гендиректор ЦГЗ Володимир Курпіта.

Послуги з профілактики та супроводу ВІЛ передбачають проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку. Всі витратні матеріали (швидкі тести, презервативи, шприці, тощо) для соціальної роботи вже закупили міжнародні партнери.

Для кожного регіону України було передбачено 4 окремих пакети послуг, кожен з яких розрахований на окрему групу ризику:

  • людей, що споживають наркотики ін’єкційно;
  • людей, які надають сексуальні послуги за винагороду;
  • чоловіків, що мають секс з чоловіками;
  • людей, що живуть з ВІЛ.

Загалом, Центр громадського здоров’я провів 92 тендери на закупівлю послуг з профілактики та супроводу ВІЛ. Нині всі процедури закупівель в усіх регіонах країни вже завершено та знаходяться на етапі укладання договорів про надання послуг. Переможцями усіх конкурсних торгів стали неурядові та громадські організації.

Впровадження фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ за бюджетні кошти відбувається в рамках реалізації Плану переходу від донорського до державного фінансування. БФ «Пацієнти України» здійснює адвокацію Плану переходу та долучається до координації всіх необхідних процедур. У результаті держава має взяти на себе зобов’язання оплачувати послуги з супроводу та профілактики ВІЛ. Раніше ці послуги здійснювалися за кошти гранту Глобального фонду через основних субгрантерів – БО «100% життя» та Альянс громадського здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *