У МОЗ України блокують забезпечення ліками тисяч важкохворих пацієнтів

У МОЗ України блокують забезпечення ліками тисяч важкохворих пацієнтів

Відкрите звернення спільноти пацієнтів

“Пацієнти України” стривожені зривом закупівельного процесу, що фактично відбувається у стінах Міністерства охорони здоров’я України з моменту призначення нового керівництва. Переривання доступу пацієнтів до ліків загрожує їхньому життю та здоров’ю.

Міністерство охорони здоров’я є центральним органом влади, який серед іншого відповідає за забезпечення доступу до лікування тяжко хворим пацієнтам, за ліки та медвироби, які держава закуповує централізовано із залученням міжнародних спеціалізованих організацій. Зокрема, МОЗ є відповідальним за формування номенклатур лікарських засобів та медичних виробів, складання технічних завдань, підписання угод з міжнародними спеціалізованими організаціями, погодження кошторисів за результатами закупівель, підписання наказів про розвезення ліків в регіони, а також вирішення поточних питань, що виникають в процесі закупівель.

Станом на сьогодні у МОЗ України заблоковано підписання низки документів для здійснення закупівель  лікарських засобів та медичних виробів.

Так, в МОЗ не погоджуються кошториси міжнародних організацій для здійснення закупівель за кошти бюджету 2019 року, що унеможливлює перерахування коштів постачальникам. Кошториси не підписані за такими напрямами закупівель, як серцево-судинні захворювання, доросла та дитяча онкологія, цукровий діабет, орфанні метаболічні захворювання, нанізм, гоше, мукополісахаридоз, розсіяний склероз, перитонеальний діаліз, летальність, донорство крові, антиретровірусна терапія, трансплантація, імунопрофілактика.

Також не підписані графіки постачання товарів та окремі додаткові угоди з міжнародними організаціями. МОЗ України не відповідає на поточні робочі листи  від міжнародних організацій.

Загалом у  рамках співпраці з міжнародними спеціалізованими організаціями заблоковано поставки ліків та медичних виробів на загальну суму 1,6 мільярдів грн.

Іншим тривожним сигналом від пацієнтських організацій є те, що останні тижні не відбуваються засідання Постійної робочої групи з питань профільного супроводу державних закупівель. Саме ця група є ключовою у прийнятті рішень щодо закупівель, погодження оперативних та стратегічних питань. У зв’язку з цим відкладається погодження номенклатури на 2020 рік, що згодом призведе до виникнення тривалих перерв у забезпеченні ліками.

Вимагаємо від керівництва МОЗ України звернути увагу на ці кричущі факти щодо зриву закупівельного процесу та наполягаємо на повному відновленні закупівельного процесу та постачанні вже закуплених ліків та медичних виробів до регіонів України. Також зазначаємо: важливо якомога швидше відновити функціонування Постійної робочої групи щодо супроводу держзакупівель для запобігання тривалому провалу у доступі до лікування тисяч пацієнтів.

Зволікання з розв’язанням поточної ситуації загрожує життю та здоров’ю пацієнтів.

Звернення відкрите до приєднання підписів, наразі до звернення долучилися такі організації:

БФ “Пацієнти України”

БФ “Таблеточки”

ГО “Ранні Пташки”

ГО «Об’єднання Хворих на Торсійну Дистонію»

БФ «Діти з гемофілією»

ГО “Гармонія руху”

ГО «Всеукраїнська асоціація кришталевих людей»

ГО «Хвороба Вільсона-Коновалова»

ГО «Іскра надії»

БФ «100% життя»

ВГО «Радість руху»

ГО «Крапля крові»

ГО “Афіна. Жінки проти раку”
БФ “Відкриті долоні”

БФ “СтопРак”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *