Важлива новина для організацій, що опікуються пацієнтами з ВІЛ-інфекцією!

Важлива новина для організацій, що опікуються пацієнтами з ВІЛ-інфекцією!

Раді повідомити, що Мін’юстом затверджено основні нормативно-правові документи, що регулюють процес закупівлі послуг з профілактики ВІЛ та послуг з догляду та підтримки у зв’язку з ВІЛ. Документи підготовлені в рамках програми переходу від донорського фінансування цих послуг на державне. Цих документів з нетерпінням чекала  пацієнтська спільнота, адже вони регламентують процес  державного фінансування, порядок надання послуг, розраховують тариф та встановлюють граничну вартість цих послуг.  

Таким чином держава бере на себе зобов’язання оплачувати послуги з супроводу та профілактики ВІЛ. Сподіваємося, що нова нормативна база забезпечить прозорість та ефективність закупівельного процесу.

Надавачами послуг, пов’язаних з ВІЛ, можуть бути лікувальні заклади всіх рівнів і приватні, і державні, фізичні особи-підприємці, які мають ліцензію на медичну практику. А також  неурядові організації, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, благодійні організації, що більше двох років працюють у сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції.  

Що планується в рамках плану переходу, та які основні відмінності здійснення діяльності:

Дотепер оплата надавачам послуг здійснювалась за кошти гранту Глобального фонду через основних  субгрантерів – БО «100% життя» та Альянс громадського здоров’я. Надавач послуг отримував  оплату за клієнта, не залежно від кількості наданих послуг. Звітування за надані послуги відбувалась за процедурою грантодавця. Розмір оплати залежав від виконання індикаторів. Недовиконання індикаторів зменшувало суму оплати.

Відтепер фінансування програм з догляду та підтримки, а також профілактики здійснюватиметься за кошти державного бюджету, розпорядником яких виступатиме Центр громадського здоров’я. Закупівля послуг відбуватиметься за процедурою «Відкриті торги» в системі Prozorro. При цьому оплата здійснюватиметься не за клієнта, а за надані послуги, гранична кількість яких (базовий пакет) визначається  Наказами МОЗ України від 12.07. 2019 року №1606 «Про затвердження Порядку надання послуг з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ»  зареєстровано в Мінюсті №2398/5 від 02.08.2019 та №1607 від 12.07. 2019 року «Про затвердження Порядку надання послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ» зареєстровані в Міністерстві юстиції України зареєстровано в Мінюсті №2397/5 від 02.08.2019.

Послуги з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ включатимуть:

 • Залучення людей, які вживають наркотики ін’єкційно (ЛВНІ) до надання медичної допомоги у зв’язку з ВІЛ та формування прихильності.
 • Формування прихильності до лікування ВІЛ та утримання під медичним наглядом.
 • Залучення партнерів ЛЖВ до медичних послуг пов’язаних з ВІЛ.

Послуги з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ

(людей, які вживають наркотики ін’єкційно (ЛВНІ), секс працівників (СП), чоловіків, що мають секс із чоловіками (ЧСЧ))

 • Надання цільових інформаційних, освітніх та комунікаційних послуг.
 • Обмін та/або видача шприців, розповсюдження презервативів та лубрикантів.
 • Послуги тестування на ВІЛ.
 • Скринінг на туберкульоз.

Звітування за надані послуги відбуватиметься відповідно до законодавства України. Якщо надавачем послуг надана менша кількість визначених в рамках договору послуг, то винагороду за невиконані послуги він не отримує.

Для розрахунку тарифів на послуги надавач має використовувати затверджені методики розрахунку, які визначаються  Наказом МОЗ України від 08.07.2019 року №1556 «Про затвердження методик розрахунку граничних тарифів на надання послуг, пов’язаних з ВІЛ»,  зареєстровано в Мінюсті №2393/5 від 02.08.2019

Закупівля послуг здійснюватиметься за такими напрямками:

 • Послуги з профілактики ВІЛ серед групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (ЛВНІ)
 • Послуги з профілактики ВІЛ серед групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (СП)
 • Послуги з профілактики ВІЛ серед групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (ЧСЧ)
 • Послуги з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ.

Детально з документами можна ознайомитись за посиланнями:

Постанова КМУ «Деякі питання надання послуг представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людям, які живуть з ВІЛ»  

Наказ МОЗ України від 08.07.2019 року №1556 «Про затвердження методик розрахунку граничних тарифів на надання послуг, пов’язаних з ВІЛ»,  зареєстровано в Міністерстві юстиції України №2393/5 від 02.08.2019.

Наказ МОЗ України від 12.07.2019 року №1606 «Про затвердження Порядку надання послуг з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ»  зареєстровано в Міністерстві юстиції України №2398/5 від 02.08.2019

Наказ МОЗ України від 12.07.2019 року «Про затвердження Порядку надання послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ» зареєстровані в Міністерстві юстиції

України №2397/5 від 02.08.2019. Наказ МОЗ України від 23.07.2019 р. № 1681 «Про затвердження граничних тарифів на надання послуг, пов’язаних з ВІЛ» зареєстровано в Міністерстві юстиції України №905/33876, №905/33877 від 13.08.2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *