МОЗ затвердив нові стандарти лікування ВІЛ-інфекції. Що зміниться?

МОЗ затвердив нові стандарти лікування ВІЛ-інфекції. Що зміниться?

Новий клінічний протокол, який затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я № 1292, щодо лікування та профілактики ВІЛ-інфекцій передбачає нову схему лікування та комплексний підхід до надання медичних послуг.

За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, у протоколі враховані  найновіші рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, які включають вимоги до лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів з позиції громадського здоров’я. Пропонуємо порівняти, що змінилося у підході до лікування.

Лікування стане доступнішим

Буде застосовуватися схема лікування, в основі якої застосовується препарат з долутегравіром. З цією діючою речовиною був розроблений комбінований препарат, який виробляє 9 компаній. Завдяки цьому вартість однієї дози препарату стала дешевшою в 6 разів та нині для України коштує 5 грн 40 копійок. Така ціна дозволяє повністю забезпечити потребу в ліках за кошти держави.

Лікування стане ефективнішим

Долутегравір – препарат шостого покоління (до цього лікування проводилось препаратами четвертого покоління), який дуже швидко пригнічує вірусне навантаження і значно менше має побічних ефектів.

Лікування стане зручнішим

ВІЛ-інфіковані пацієнти зможуть приймати одну таблетку протягом дня замість поширеного сьогодні, так званого, антиретровірусного «коктейлю», що складається з кількох препаратів.

Лікування уніфіковане для всіх

Наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження нового протоколу автоматично скасовує чинність попереднього протоколу (Наказ №551 від 12 липня 2010 р). Це означає, що нова схема лікування буде єдиною для усіх груп населення, у тому числі усуваються вікові обмеження. Зокрема це актуально для вагітних жінок та дітей, яких раніше лікували за окремим протоколом.

Швидке діагностування

Відтепер лабораторне підтвердження діагнозу є не обов’язковим. Для постановки діагнозу достатньо зробити 2 швидкі тести різних виробників. Ця норма дасть змогу поставити людину на облік швидше, а отже, швидше розпочати лікування ВІЛ-інфекції

Доступна та ефективна профілактика

Новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції. Препарати PrEP (pre-exposure prophylaxis), які з минулого року є доступними в Україні, рекомендуються вживати групам ризику.

Новий підхід громадського здоров’я для лікування і профілактики ВІЛ

Це означає, що медичні послуги з виявлення, профілактики й лікування ВІЛ надаватимуться комплексно і безкоштовно. Підходи будуть спрощені і стандартизовані, а доступ українців до якісних медичних послуг поліпшиться

У МОЗ зазначили, що Україна першою з усіх країн Східної Європи офіційно переходить на нові стандарти лікування вірусу імунодефіциту людини.

Ознайомитися з наказом можна за посиланням http://bit.ly/2L3axK9  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *