Запрошуємо на пацієнтську акцію #МІЙ ДЕПУТАТ ЗУПИНИТЬ БІЛЬ?

Запрошуємо на пацієнтську акцію #МІЙ ДЕПУТАТ ЗУПИНИТЬ БІЛЬ?

Шановні журналісти,
Запрошуємо вас на пацієнтську акцію #МІЙ ДЕПУТАТ ЗУПИНИТЬ БІЛЬ?
Яка відбудеться о 9:15 годині 6 червня під будівлею Верховної Ради України.

Пацієнти із онкологією, фармрезистентними формами епілепсії, посттравматичним синдромом та іншими захворюваннями та розладами зберуться під стінами Верховної Ради аби вимагати від своїх депутатів проголосувати за Законопроект 10313! Прийняття цього закону дозволить отримати дозвіл на вивчення та використання медичного канабісу, який допоможе зупинити біль та страждання маленьких та великих пацієнтів в Україні. Учасники акції принесуть парламентарям найбільшу 5ти метрову пілюлю, яка символізує доступ до ліків для 2 мільйонів хворих на різні недуги українців. Це останній шанс для голосування за цей законопроект у Верховної Ради 8 скликання.

Під час акції відбудеться брифінг представників пацієнтських організацій:
Інна Іваненко, виконавчий директор БФ «Пацієнти України», Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя» (Мережа ЛЖВ) та авторів законопроекту.

За більш детальною інформацією звертайтесь:
Анастасія Бондарчук 097 394-49-56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua
Дар’я Коваленко 095 419-67-98, d.kovalenko@prhouse.com.ua

Нагадаємо,
Закон про доступ до медичного канабісу буде поставлено на голосування 6 червня! Раніше, Комітет Верховної ради з прав людини підтримав петицію щодо врегулювання використання канабісу в науці та медицині.

Канабіс потребують понад 20 тисяч дітей із фармрезистентними формами епілепсії (що не піддається лікуванню традиційними препаратами), сотні тисяч онкохворих, більше як 100 тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом. Використовувати канабіс в медичних цілях — нормальна світова практика. На сьогодні лікувальні властивості канабісу визнані. Ліки на його основі дозволені в 44 країнах, зокрема в ЄС:  Польща, Чехія, Хорватія, Бельгія, Німеччина, Австрія, а також у Канада та США. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб.

Наразі чинне законодавство не дозволяє досліджувати канабіс та його похідні й використовувати їх для лікування. Ці речовини входять до списків наркотичних та психотропних речовин, обіг яких в Україні заборонений. Вирощування, дослідження та подальше використання для виготовлення препаратів вважається незаконним — за це передбачено кримінальну відповідальність.

Правовий статус канабісу та його похідних, а також правове регулювання його обігу — потребує змін. В Україні дозволеним є обіг лише технічної коноплі, де вміст одного зі складників канабісу — тетрагідроканабінолу (ТГК) є до 0,08%.

Водночас в одному з останніх документів ВООЗ наголошує, що канабіс з вмістом ТГК до 0,2% взагалі не є наркотичною речовиною та повинен бути виключений з регулювання міжнародних конвенцій про наркотичні речовини.

В січні цього року пацієнтські організації України розпочали кампанію #зупинитибіль.

Було зареєстровано петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях.
Необхідна кількість голосів була зібрана за 41 день.

Комітет парламенту з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ухвалив рішення зареєструвати законопроект.

Це зробили 20 травня у Верховній Раді.

Нещодавно в Києві відбулась друга Міжнародна медична канабіс конференція (IMCC) за участі міжнародних понад 500 експертів та спікерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *