ПОЗИЦІЯ БФ «Пацієнти України» щодо формування експертних груп МОЗ України

ПОЗИЦІЯ БФ «Пацієнти України» щодо формування експертних груп МОЗ України

ПОЗИЦІЯ БФ «Пацієнти України» щодо формування експертних груп МОЗ України

БФ “Пацієнти України” був активним учасником конкурсного відбору до складу груп експертів та фахівців, яких залучено до Постійної робочої групи МОЗ України з питань супроводу державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

З цього приводу ми зазначаємо, що вперше Міністерством охорони здоров`я України було заявлено чіткі та прозорі вимоги для всіх учасників конкурсу, умови якого було опубліковано на офіційному сайті Міністерства. Окрім іншого, однією з вимог до громадських організацій було подання джерела фінансування організацій, адже серед них можуть бути кошти від фармацевтичного бізнесу.

Хочемо наголосити, що ми вважаємо таку вимогу абсолютно виправданою з огляду на специфіку роботи в експертних групах, що супроводжують процес закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Адже лише організації, які чесно і відкрито заявляють про джерела фінансування своєї діяльності (у тому числі з боку фармацевтичного бізнесу), можуть бути повноправним учасником закупівельного процесу, не беручи участі у прийнятті рішень по тих питаннях, де у них виникає конфлікт інтересів. Це є цивілізованою практикою організації будь якого закупівельного процесу та запобіжником для ухвалення рішень, що містять лобізм інтересів певного бізнесу та корупційну складову.   

За результатами конкурсу до складу експертних груп не увійшли ті представники громадянського суспільства, які подали не повну інформацію відповідно до вимог конкурсу, зокрема, не подали інформацію про джерела фінансування своїх організацій. З числа інститутів громадянського суспільства було обрано 23 представники, які увійшли до експертних груп.  

Закликаємо всі громадські та пацієнтські організації дотримуватися принципу прозорості та публічного декларування власних джерел фінансування у випадку, якщо вони претендують на участь у експертних групах, які відповідають за закупівельний процес ліків та медичних виробів за кошти державного бюджету.

Позицію підтримали:

БФ Пацієнти України

БФ “Діти з гемофілією”

ВГО “Радість Руху”

ГО “Українська асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки”

БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

БФ “Крапля крові”

ГО «Всеукраїнська асоціація кришталевих людей»

ВГО «Рідкісні імунні захворювання»

ГО «Об’єднання хворих на торсійну дистонію»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *