ПОЗИЦІЯ БФ «Пацієнти України» щодо генериків та біосимілярів

ПОЗИЦІЯ БФ «Пацієнти України» щодо генериків та біосимілярів

Ми, члени БФ «Пацієнти України» високо цінуємо внесок виробників інноваційних лікарських засобів у розвиток медичних технологій, що дають шанс на тривале та повноцінне життя для пацієнтів, які раніше були приречені.Академічні медичні дослідження, що були профінансовані виробниками лікарських засобів дозволяють отримати знання, які були недоступні раніше та дають привід пишатись можливостями людства у боротьбі з найтяжчими захворюваннями.

Ми, члени БФ «Пацієнти України» високо цінуємо внесок виробників інноваційних лікарських засобів у розвиток медичних технологій, що дають шанс на тривале та повноцінне життя для пацієнтів, які раніше були приречені.

Академічні медичні дослідження, що були профінансовані виробниками лікарських засобів дозволяють отримати знання, які були недоступні раніше та дають привід пишатись можливостями людства у боротьбі з найтяжчими захворюваннями.

Система захисту прав інтелектуальної власності дозволяє виробникам лікарських засобів у повній мірі відшкодувати вкладені інвестиції в наукові дослідження та розробки інноваційних медичних технологій, а також отримати прибуток для створення нових ліків для пацієнтів.

У той же час, надвисока вартість лікарських засобів позбавляє велику частину пацієнтів доступу до них, особливо в країнах з обмеженими фінансовими ресурсами.

Мільйони пацієнтів позбавлені доступу до сучасних ефективних лікарських засобів через те, що в погоні за надприбутками виробники інноваційних препаратів не завжди зважають на «платоспроможність» держави-покупця і встановлюють астрономічні ціни навіть для країн з низьким рівнем доходів.

Саме тому ми вважаємо за необхідне дотримуватися політики якнайшвидшої заміни оригінальних препаратів генеричними препаратами та біосимілярами, виходячи з інтересів пацієнтів, за умови збереження рівня ефективності, безпечності та якості.

Ми свідомі того, що генерики є взаємозамінними до оригінальних лікарських засобів і мають ідентичну терапевтичну еквівалентність, за умови дотримання вимог якості до їх виробництва. Біосиміляри у свою чергу мають однакову ефективність до оригінальних препаратів, що підтверджується відповідними дослідженням. У той же час вартість як генериків так і біосимілярів дозволяє забезпечити життєво важливим лікуванням набагато більшу кількість тяжко хворих пацієнтів.

Генеричні препарати та біосиміляри завдяки різниці в ціні відносно оригінального препарату, у деяких випадках у десятки разів, дають нам шанс на життя без страху за завтрашній день, особливо за умов, коли Україна перебуває у стані війни та економічної кризи.

Зі свого боку ми здійснюємо необхідні кроки для заохочення генеричної конкуренції тому, що розуміємо наскільки вона сприяє кращому забезпеченню пацієнтів ліками в умовах обмежених ресурсів.

Крім того, ми вважаємо неприпустимим зловживання патентними правами з боку виробників інноваційних ліків, що має місце в Україні. Відколи пацієнти Європи та інших країн світу мають доступ до значно дешевшого лікування, в Україні ціни на ліки продовжують залишатися захмарними і ми позбавлені оперативного доступу до генеричних замінників через недосконалості вітчизняної патентної системи.

Ми не підтримуємо ідею вартості препаратів за ціною ювелірних прикрас, оскільки здоров`я є безумовною цінністю, яка має бути доступною всім.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *