Всесвітній день боротьби з Туберкульозом

Всесвітній день боротьби з Туберкульозом

21 березня напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом було організовано низку заходів під гаслом «Настав Час подолати туберкульоз».

21 березня напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом було організовано низку заходів під гаслом «Настав Час подолати туберкульоз». Серед них – прес-брифінг під Верховною Радою та Національний круглий стіл.

В рамках прес-брифінгу було обговорено досягнення та плани в рамках боротьби з туберкульозом.
І ми, перш за все, хочемо підсумувати найважливіші зміни, які відбулися цього року:

✔️держава повністю фінансує закупівлю ліків від туберкульозу;
✔️завдяки ефективним закупівлям через міжнародні організації державі вдалось зекономити близько 33 млн доларів на закупівлі ліків від туберкульозу у порівнянні з 2014 роком;
✔️затверджено перехід до амбулаторного лікування чутливих форм туберкульозу починаючи з другої половини 2019 року
✔️здійснено закупівлю послуг соціального супроводу за кошти місцевих бюджетів;
✔️відкрито доступ до новітніх препаратів, зокрема зареєстровано два інноваційних препарати – Бедаквілін та Деламід.

Результатами ж круглого столу стали прийнята резолюція з закликом до народних депутатів та членів Кабінету з питань охорони здоров’я підтримати проект закону №9467 (про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз до 2021 року) та проект постанови про проведення парламентських слухань на тему: «Шляхи подолання епідемії туберкульозу в Україні».

Ми бачимо багато важливих кроків, які робить держава на шляху подолання туберкульозу в країні і розуміємо, що важко переоцінити важливість прийняття Загальнодержавної програми протидії ТБ, адже ця хвороба стосується кожного, бо як відмітив Октай Гозалов, представник Європейського бюро ВООЗ, «Нам усім важко запам’ятовувати багато фактів та цифр, але ми можемо просто вдуматися в ці декілька цифр: кожного дня в Європі 700❗️ людей починають хворіти на туберкульоз, 65❗️ з них помирають, 13❗️ з них – це діти!»

Від туберкульозу неможливо відгородитися. Ні соціальний статус, ні високі забори чи дороге авто не є перепоною для епідемії. Тож українцям всім без виключення необхідно об’єднувати зусилля навколо подолання недуги!

Настав Час подолати туберкульоз разом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *