МЕРТ включив у свій законопроект потрібне пацієнтам положення про подолання вічнозелених патентів

МЕРТ включив у свій законопроект потрібне пацієнтам положення про подолання вічнозелених патентів

Після провалу законопроекту №7538 на вересневому голосуванні МЕРТ зробив ще одну спробу реформувати сферу інтелектуальної власності в Україні і запропонував нову законодавчу ініціативу.

Після провалу законопроекту №7538 на вересневому голосуванні МЕРТ зробив ще одну спробу реформувати сферу інтелектуальної власності в Україні і запропонував нову законодавчу ініціативу. У новому баченні МЕРТу щодо регулювання сфери інтелектуальної власності випало важливе для пацієнтів положення, яке дозволило б припинити практику видачі «вічнозелених» патентів на ліки, а значить зробило б неможливим несправедливе утримання фармацевтичними компаніями монополії.

Пацієнтські організації активно включились у роботу по поверненню в законопроект положення про подолання вічнозелених патентів. Адже медична сфера чи не найбільше потребує змін у сфері інтелектуальної власності. Щорічно держава і пацієнти зі своїх кишень у рази переплачують за ліки через існування «вічнозелених патентів». Пацієнти помирають, так і не дочекавшись лікування за державний кошт через шалені ціни на препарати, спричинені переплатами фармацевтичним компаніям.

Пацієнтські організації написали низку звернень та провели ряд зустрічей щодо необхідності включити в законопроект положення, які дадуть шанс знизити ціни на ліки. Завдяки спільній роботі пацієнтських організацій, Міністерства охорони здоров’я та особистій підтримці Ганни Гопко МЕРТ дослухався до зауважень пацієнтської спільноти і наразі новий законопроект з поправками від пацієнтів зареєстровано у Верховній Раді під номером 9385.

Нагадаємо, що наразі зареєстровано два законопроекти, які пропонують реформу інтелектуального права. Раніше чотирма депутатами (Олександр Співаковський, Олександр Опанасенко, Микола Княжицький та Ганна Гопко) вже було зареєстровано законопроект №9088. Обидві ініціативи містять потрібні пацієнтам положення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *