Друга спроба знизити ціни на ліки в Україні: зареєстровано новий законопроект про подолання «вічнозелених патентів» у медицині

Друга спроба знизити ціни на ліки в Україні: зареєстровано новий законопроект про подолання «вічнозелених патентів» у медицині

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №9088, котрий має удосконалити діюче  законодавство у сфері інтелектуальної власності. Для українських пацієнтів цей законопроект означає зниження цін на ліки.

Зараз патентне законодавство дозволяє фармацевтичним компаніям утримувати монополію на ліки, штучно продовжуючи патент. Монополізувати ринок і не пускати конкурентів в умовах діючого законодавства можна до безкінечності, тому і називають такі патенти «вічнозеленими». Через недосконале патентне законодавство держава і кожен українець переплачують за препарати в рази більше, ніж інших країнах світу, а пацієнти помирають, не дочекавшись лікування. Так, наприклад, через штучне подовження патенту на препарат Алувія для лікування ВІЛ,  Україна купує його втричі дорожче, ніж сусідні країни. Відповідно, подолання «вічнозелених патентів» дало б можливість пролікувати за державний кошт утричі більше пацієнтів.

4 вересня на голосування було винесено законопроект №7538, що мав унеможливити видачу «вічнозелених» патентів. Проте після літніх канікул депутати так і не змогли зібратись у залі для голосування і законопроект було провалено.

Другий шанс на зміни для українських пацієнтів дали Олександр Співаковський, Олександр Опанасенко, Микола Княжицький та Ганна Гопко. Чотири депутати зареєстрували спільний законопроект №9088, котрий передбачає ті самі зміни у патентне законодавство.

Найближчим часом законопроект має бути переданий на розгляд Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *