Податкова перевірка не виявила порушень у БФ “Пацієнти України”

Податкова перевірка не виявила порушень у БФ “Пацієнти України”

Податкова служба не виявила жодних порушень законодавства у роботі фонду “Пацієнти України” та підтвердила цільове використання грантових коштів. Учора організація отримала відповідне рішення Головного управління ДФС у м. Києві.

Позапланова перевірка, призначена рішенням Печерського суду у сфабрикованій справі проти “Пацієнтів України”, тривала протягом тижня, включала аналіз коректності нарахувань, сплати податків та зборів за три роки роботи організації.

Нагадаємо, що Генеральною прокуратурою України розпочато кримінальне провадження щодо фонду «Пацієнти України» за «закупівлю за завищеними цінами фармацевтичних препаратів» та «привласнення коштів міжнародної організації „Глобальний фонд для боротьби зі СНІДОм, туберкульозом і малярією“ в особливо великих розмірах». Важливо, що БФ «Пацієнти України» ніколи не закуповував ліки, а сам Глобальний фонд, котрий регулярно залучає зовнішніх аудиторів для перевірки цільового використання коштів “Пацієнтів України”, ніколи не виявляв порушень.

У жовтні 2017 року слідчі Головного управління Національної поліції України отримали доступ з правом вилучення копій документів фонду за весь пост-майданний період, а саме за 2014-2017 рр. Паралельно, рішенням Печерського суду фонду було призначено податкову перевірку в цій кримінальній справі. БФ “Пацієнти України” оскаржував та оскаржує призначення цієї перевірки, оскільки такий захід не визначений чинним кримінальним процесом. Разом з тим, податківцям не вдалося виявити фактів порушень.

Наразі ми маємо ситуацію, коли правоохоронні органи замість того, щоб займатися розслідуваннями справжніх злочинів, витрачають безліч часу та зусиль – своїх та наших – на пошуки неіснуючих недоліків роботи організацій, які намагаються змінити країну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *