ГПУ та Нацполіція отримала фінансові документи пацієнтської організації за 3 роки роботи в рамках сфабрикованої кримінальної справи

ГПУ та Нацполіція отримала фінансові документи пацієнтської організації за 3 роки роботи в рамках сфабрикованої кримінальної справи

Слідчий Головного управління Національної поліції України прямо зараз ознайомлюється, робить копії та виїмку документів Благодійного Фонду «Пацієнти України».

Це – перше вилучення документів у громадської організації зі спільноти  «Реанімаційний пакет реформ».

Вилучати документи прийшли старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Нацполіції Никитюк С.С. та слідчий Нацполіції Роман Онищенко. Вони не змогли нічого пояснити по суті претензій правоохоронців і не були обізнані детально з матеріалами та змістом кримінальної справи. “Я – виконавець конкретної слідчої дії – виїмки документів. Усі деталі потрібно питати у керівника слідчої групи” – пояснив Онищенко. За його словами, слідча група у даному кримінальному провадженні складається із трьох осіб. Старший слідчий Никитюк, який і отримував судові ухвали на виїмку документів, від коментарів відмовився, сказавши, що справу порушила ГПУ і питання потрібно адресувати їм.

Документи вилучаються відповідно до ухвали Печерського суду в рамках кримінальної справи щодо “закупівлі за завищеними цінами фармацевтичних препаратів” та “привласнення коштів міжнародної організації “Глобальний фонд для боротьби зі СНІДОм, туберкульозом і малярією” в особливо великих розмірах”.

“У прокурорів з ГПУ, які порушили справу – галюцинації. За 6 років роботи “Пацієнти” ніколи не закуповували ліків, жодної упаковки за жодним проектом. Звідки взялася інформація про це – слідчі не можуть пояснити. В ухвалі суду про це теж не йдеться, ми не розуміємо, якими саме аргументами слідчі переконали суддю дати дозвіл на виїмку у нас документів – адже в них точно не буде інформації про закупівлю ліків! Правоохоронці намагаються знайти в наших документах свої власні фантазії”.

Правоохоронні органи хочуть вилучити всі фінансові документи “Пацієнтів” в рамках проекту за пост-Майданний період.

“Ухвала суду, отримана прокурорами та слідчими, не містить жодного факту чи конкретного періоду, який би цікавив правоохоронців. Це свідчить про те, що підстав для порушення справи у прокурорів не було, її відкрили “на замовлення” і лише для того, щоб отримати фінансові документи організації і щось там знайти після цього”. – вважають в організації.

“Ми розцінюємо це виключно як тиск та спробу блокування нашої роботи, оскільки в самого Глобального фонду питань до нас немає, ми співпрацюємо багато років поспіль і вони щорічно продовжують з нами співпрацю”, – стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ “Пацієнти України”.

Важливо зауважити, що Глобальний фонд регулярно залучає зовнішніх аудиторів для перевірки  цільового використання коштів БФ “Пацієнти України”.

Активісти також пов’язують такі кроки правоохоронців з тим, що саме вони займалися просуванням реформи закупівель ліків та передачею цієї функції міжнародним організаціям. Ця реформа, за підрахунками Рахункової палати України та антикорупційних організацій, щороку заощаджує Україні до 40% державного бюджету на закупівлю ліків.

Варто відзначити, що кошти Глобального фонду в Україні отримують 588 організацій, у тому числі 354 лікувальних заклади (СНІД-центри, туберкульозні диспансери), 124 виправні заклади та 100 громадських організацій.

 

Довідково:

Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією був заснований Організацією Об’єднаних Націй у січні 2002 року для покращення фінансування національних програм, спрямованих на боротьбу зі СНІДом, туберкульозом та малярією, у країнах з недостатньою кількістю власних ресурсів.

 

Контактна особа:

Ольга Пришко
olga.p@patients.org.ua

+380959346241

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *