Пам’ятник жертвам медичного популізму

Пам’ятник жертвам медичного популізму

Шановні журналісти!

Запрошуємо Вас на акцію «Пам’ятник жертвам медичного популізму», під час якої пацієнти вимагатимуть від Верховної Ради проголосувати законопроекти з медичної реформи до парламентських канікул. В іншому випадку – медична реформа буде відкладена ще як мінімум на рік.

Щоб привернути увагу парламентарів Пацієнти розставлять під Верховною Радою «пам’ятники» – символічні хрести із розіп’ятими на них футболками з іменами померлих людей, які так і не дочекалися лікування чи стали жертвою лікарської помилки. Акція має нагадати депутатам про екстрену необхідність запуску медичної реформи. Адже щодня в Україні помирає близько 1600 людей через недостатнє лікування, 400 з яких можна було б врятувати через підвищення якості медичних послуг.

Акція розпочнеться у понеділок 10 липня о 10.00  біля будівлі Верховної Ради України. На початку акції відбудеться прес-брифінг, де вимоги до народних депутатів озвучать:

  • Павло Поламарчук, БФ «Пацієнти України», нещодавно втратив 4-річну похресницю через через байдужiсть, непрофесiоналiзм, зволiкання та лiкарську помилку
  • Дмитро Шерембей, Голова координаційної ради БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ»
  • Ірина Литовченко, співзасновник МБФ «Таблеточки»
  • Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України»

Представники пацієнтської спільноти пояснять чому саме реформа має бути прийняти до сесійних канікул.

І також висловлять чіткі вимоги, без яких медична реформи ніколи не буде сприйнята пацієнтською спільнотою:

1) фінансування має бути відрізано від існуючої корупційної вертикалі та передано до нової прозорої національної структури, захищеної на рівні закону;

2) визнання міжнародних протоколів лікування та діагностики

3) рівний доступ громадян до фінансування їх лікування по всій країні

Представники пацієнтської спільноти оголосять напрямок дій об’єднаної національної мережі, у випадку, якщо популізм цього тижня отримає перемогу над здоровим глуздом та вимогами українців.

Контакти для ЗМІ :

Наталя Красненкова, 067 465 54 26, krasnenkova@prhouse.com.ua,

Анастасія Бондарчук 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *