Найбільші громадські організації вимагають відкликати Богомолець з посади голови парламентського комітету

Найбільші громадські організації вимагають відкликати Богомолець з посади голови парламентського комітету

Сьогодні провідні громадські організації звернулися до Президента України з проханням відкликати Ольгу Богомолець з посади Голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я.  Про це йдеться у відкритому листі, який підписали найбільші в Україні громадські та пацієнтські організації. 

За словами активістів, приводом для цього листа стали дії Ольги Богомолець, які звели нанівець усі зусилля щодо впровадження медичної реформи.

“В той час, коли медична реформа – найбільш затребувана у суспільстві, Богомолець як Голова парламентського комітету відкрито саботує її. Під час голосування законопроектів у Парламенті, Ольга Вадимівна неправдивими тезами ввела в оману депутатів та фактично заблокувала старт медреформи. Мільйони українців щодня стикаються з брехливою системою медицини, змушені платити хабарі, перебувати у напівзруйнованих лікарнях та лікуватися в принизливих умовах. Заговорювання цієї реформи, як робить Ольга Богомолець, – це злочин проти українського пацієнта”, – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ “Пацієнти України”.

Нагадаємо, вчора Парламент голосував за законопроекти, що запускають медичну реформу. Зокрема, законопроект №6327, який докорінно змінює систему медицини, депутати ухвалили в першому читанні. Законопроект №6329, який забезпечує реалізацію медичної реформи, впроваджує чесне та прозоре керування фінансами на користь лікування людей, народні обранці відхилили.

Активісти переконані, що Ольга Богомолець робить все можливе, щоб реформа не відбулася.  Зокрема, йдеться про те, що Голова комітету, маючи усі можливості для конструктивної співпраці та доопрацювання Урядових законопроектів, не з’являлася на засідання парламентської групи під час їх доопрацювання.

“Вчорашнє голосування за медреформу  стало індикатором того, що Голова профільного комітету виступає проти життя та здоров’я українців. Фактично, вона разом з представниками Оппоблоку прагне зберегти гнилу систему хабарництва у лікарнях, яка принижує як пацієнтів,  так і лікарів, а головне – позбавляє усіх якісної медичної допомоги”, – зазначає Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна.

Активісти переконані, що з такою позицією Голови профільного парламентського комітету реформа медицини не має шансів.

Звернення громадських організацій до Президента України щодо саботажу Головою парламентського Комітету Ольгою Богомолець медичної реформи

Контактна особа: Романюк Альона 093 721 08 00

8 Comments

 1. Людмила сказав:

  Все вірно, підтримую вас

 2. алла сказав:

  підтримую відставку Богомолець

 3. Вікторія сказав:

  Підтримую !

 4. Олена Євтєєва сказав:

  Пацієнти, ви такі розумні, допоможіть МОЗу справитись з його роботою. Досі не розроблені нормативно-правових актів, необхідні для запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я, що передбачає чіткі зрозумілі гарантії держави щодо медичної допомоги, кращий фінансовий захист для громадян у випадку хвороби, ефективний та справедливий розподіл публічних ресурсів та скорочення неформальних платежів, а також контрактної моделі медичного обслуговування. Не розроблені та не затверджені уніфіковані клінічні протоколи на основі науково обґрунтованої медичної практики, адаптовані до європейських клінічних протоколів і стандартів лікування. МОЗом руйнується національна система стандартизації медичних послуг та запроваджується довільне застосування неадаптованих клінічних настанов, що розроблені іноземними органами чи міжнародними асоціаціями у сфері охорони здоров’я, та неадаптовані до потужностей і реального стану вітчизняної системи охорони здоров’я. Не створено та не забезпечено функціонування у відкритому режимі баз даних: медичного персоналу; закладів охорони здоров‘я; лікарських засобів та медичного обладнання з референтними цінами; цін на ліки, вироби медичні та медичне обладнання в референтних країнах. Не розроблено нормативно-правові акти, необхідні для запровадження нової моделі надання первинної медичної допомоги. Не визначено порядок обрання лікаря, що надає первинну медичну допомогу…

  • Пришко Ольга сказав:

   Доброго дня. Переважна більшість речей, про які ви говорите, описана у реформаторських законопроектах МОЗ №№6327, 6604. Друга спроба розгляду цих законопроектів у Верховній Раді запланована на першу половину вересня. Сподіваємось, законопроект буде прийнято. Більш детальну інформацію та новини про реформу охорони здоров’я, ви зможете знайти за посиланням https://www.facebook.com/supportmedreforminua/?fref=ts

 5. Оксана сказав:

  За відставку!

 6. Ольга Марцинюк сказав:

  Повністю підтримую. Вперед!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *