«Пацієнти України» та Ольга Стефанишина виграли суд у екс-радника Богатирьової Дмитра Підтуркіна

«Пацієнти України» та Ольга Стефанишина виграли суд у екс-радника Богатирьової Дмитра Підтуркіна

Сьогодні БФ «Пацієнти України» виграли суд за позовом  Дмитра Підтуркіна, колишнього радника екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової та члена мінімум 12 робочих груп та 21 номенклатурної комісії при МОЗі у 2012 році. Відповідне рішення прийняв сьогодні Апеляційний суд м. Києва (склад суду: Саліхов В.В., Семенюк Т.А., Прокопчук Н.О.).

Нагадаємо, приводом для позову стала стаття Ольги Стефанишиної «Як фармацевтичні ділки дискредитують міжнародні організації», розміщена в інтернет-виданні «Українська правда»,  а саме речення: «Дмитро Підтуркін був медекспертом та радником Раїси Богатирьової із закупівель у 2011-2013 рр».

«Справедливість існує, і за неї варто боротися! Сьогодні ми довели свою правоту в апеляційному суді, який виніс рішення на нашу користь. – каже Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». – Це все було схоже на театр абсурду: Дмитро Підтуркін судиться з пацієнтами через статтю про реформу закупівель ліків і заперечує, що був радником Богатирьової із закупівель, хоча нам добре відомо, що за часів Раїси Богатирьової саме він курував тендерні процеси у МОЗ – додає вона.

Протягом майже року Дмитро Підтуркін намагався заперечити, що працював із Раїсою Богатирьовою та курував тендерні закупівлі ліків, вакцин та медобладнання в Міністерстві охорони здоров’я. Він переконував, що виконував лише формальну роль радника. Проте його участь в майже усіх номенклатурних комісіях у 2012 році, представництво МОЗ на різноманітних засіданнях, конференціях та тренінгах з питань закупівель, а також робочих групах доводять протилежне.

Спочатку справу розглядав Подільський суд м. Києва. Суддя Шаховніна М.О. засудила БФ «Пацієнти України» всупереч показанням свідків, наданим документам та відео, які підтверджують, що Дмитро Підтуркін був радником Раїси Богатирьової і курував державні закупівлі МОЗ України. Суддя Шаховніна два роки тому вже засудила представників БФ «Пацієнти України» за відстоювання інтересів пацієнтів з гепатитом С.

З нами судяться, бо ми «заважаємо» корупціонерам, боремося з корупційними схемами та відстоюємо міжнародні закупівлі ліків. Абсурдність приводу для позову говорить про те, що активістів намагаються відволікти від справжньої боротьби за доступ пацієнтів до лікування, адже поки ми готуємось до таких процесів та ходимо по судовим засіданням, ми менше «заважаємо» корупціонерам –  зазначила Ольга Стефанишина.

Нагадаємо, що за даними сайту Служби безпеки України, у 2012-2014 рр. на тендерах МОЗ «відмивалося» до 40% бюджетних коштів. Передача закупівель ліків міжнародним організаціям дозволила зекономити для бюджету України близько 620 млн грн. Завдяки цій реформі вперше 40% тендерів виграли виробники ліків.

Благодійний фонд «Пацієнти України» — організація, метою якої є забезпечення всіх пацієнтів України ефективним лікуванням, об’єднуючи активістів для впливу на державні закони та політику.

Висловлюємо подяку Інституту розвитку регіональної преси, який надав безкоштовну  адвокатську допомогу БФ «Пацієнти України» у цьому судовому процесі.

Контактна особа: Альона Романюк 050 335 53 01 aliona.r@patients.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *