Рахункова палата підтвердила економію ПРООН на закупівлі протитуберкульозних ліків

Рахункова палата підтвердила економію ПРООН на закупівлі протитуберкульозних ліків

Рахункова палата перевірила ефективність програми протидії захворюванню на туберкульоз за 2012-2016 роки та засвідчила, що спеціалізовані міжнародні організації закуповували ліки дешевше Міністерства охорони здоров’я.

Про це йдеться у висновку Рахункової палати, оприлюдненому 21 квітня.

«З 2015 року Міністерство охорони здоров’я самостійно не закуповує лікарські засоби для лікування туберкульозу. Ця функція передана міжнародній спеціалізованій організації – ПРООН. В результаті закуплені нею лікарські засоби виявилися до 8 разів дешевшими від таких самих, які МОЗ придбало у 2014 році», – йдеться в повідомленні Рахункової.

Загалом же аудитори розкритикували Міністерство охорони здоров’я за неналежну координацію п’ятирічної програми, на виконання якої було спрямовано понад 3,2 млрд гривень.

Єдиний позитивний висновок аудиторів стосується саме результатів закупівель протитуберкульозних ліків Програмою розвитку ООН (ПРООН).

У 2015 році Міністерство охорони здоров’я передало 200 млн гривень ПРООН на закупівлю ліків від туберкульозу. Міжнародна організація закупила повний обсяг препаратів всього за 162 млн. Зекономлені гроші витратили на закупівлю додаткових 30 млн таблеток, визначених міністерством.

Контактна особа: Альона Романюк 093 72 10 800 aliona.r@patients.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *