Держбюджет України: на ліки для пацієнтів закладено 5.9 млрд грн

Держбюджет України: на ліки для пацієнтів закладено 5.9 млрд грн

5,9 млрд грн закладено на ліки для тяжкохворих пацієнтів у Державному бюджеті України. Сьогодні вночі депутати проголосували відповідний документ. Хворі на ВІЛ, туберкульоз, вірусні гепатити, дитячу та дорослу онкологію, гемофілію та інші захворювання отримають ліків на 2 млрд грн більше, ніж минулого року. 

«Це рекордне збільшення бюджету на ліки для пацієнтів. Шляхом переговорів ще у вересні нам з БО “Мережа”, БФ “Діти з гемофілією” та  партнерами вдалося переконати Мінфін збільшити кошти для пацієнтів на 2 млрд грн. Тоді влада почула пацієнтів, почула їхні потреби і заклала такі необхідні кошти в проект бюджету, а сьогодні цей бюджет підтримала Верховна Рада. Це наша спільна перемога!», – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». – «34 тис ВІЛ-позитивних пацієнтів, 25 тисяч хворих на туберкульоз, понад 600 пацієнтів із гепатитами вдасться пролікувати додатково у 2017 році. За кожною з цих цифр стоїть людське життя! Ми віримо, що Кабмін і надалі прислухатиметься до потреб пацієнтів і наступного року вдасться забезпечити ліками усіх тяжкохворих українців»,  – додає вона.

У попередньому проекті бюджету було закладено 3,9 млрд грн. Після звернень та переговорів БФ «Пацієнти України» та партнерів із Міністром фінансів Олександром Данилюком та в.о. Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун вдалося збільшити бюджет на ліки на 2 млрд грн. Зокрема, збільшено фінансування для закупівлі ліків для ВІЛ-інфікованих пацієнтів (на 484 млн грн), хворих на туберкульоз (на 323 млн грн), дорослу онкологію (на 47 млн грн.), дорослу гемофілію (на 301 млн грн), фенілкетонурію (на 39 млн грн), вірусні гепатити (на 14 млн грн.) та серцево-судинні захворювання (на 43 млн грн).  На 100% вдалося покрити потребу у ліках для онкохворих дітей (збільшено фінансування на 205 млн грн) а також додатково профінансовано програму вакцинації (на 71 млн грн). Також вдалося збільшити бюджет для хворих із рідкісними захворюваннями: мукополісахаридоз (на 218 млн грн.), хворобу Гоше (на 34 млн грн.), ревматоїдний артрит (на 77 млн грн.), муковісцидоз (на 33 млн грн.) та дитячу гемофілію (на 104 млн грн). Вперше профінансовано програми замісної підтримувальної терапії (16,9 млн грн).

Зазначимо, що ліки та вакцини за бюджет 2017 року для Міністерства охорони здоров’я закуплятимуть міжнародні організації. Завдяки цій реформі у 2015 році для України вдалося зекономити 790 млн грн у порівнянні з 2014 роком.

Контактна особа: Альона Романюк  093 72 10 800, aliona.r@patients.org.ua

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *