Позиція БФ “Пацієнти України” щодо змін, ухвалених 09.11.16 р. на засіданні Уряду

Позиція БФ “Пацієнти України” щодо змін, ухвалених 09.11.16 р. на засіданні Уряду

15027747_1208782219200260_6611804482656427141_n

Сьогодні на засіданні Уряду України було розглянуто постанови, які покликані регулювати ціни на лікарські засоби в Україні та розпочати програми реімбурсації (відшкодовування) лікарських засобів по трьох нозологіях: серцево-судинні, діабет ІІ типу та бронхіальна астма.

Ми повністю погоджуємося з тезами, озвученими під час засідання Уряду, щодо неприпустимості штучного завищення цін на життєво важливі ліки в Україні та будь-які маніпуляції фармацевтичних компаній в цьому напрямку. Це дико, коли українці вимушені їздити закордон, щоб купити ліки для себе та своїх родичів тому, що вони дешевші там, ніж в Україні. З 97 лікарських засобів, проаналізованих нашою організацією, третина ліків (28,9%), продаються в Україні за ціною вищою, ніж в Європі. А на деякі ліки ціни в Україні завищені в 14(!) разів, порівняно з референтними європейськими країнами. Ми будемо уважно стежити за ефективним впровадженням кроків, спрямованих на зниження цін в аптеках.

Наразі, дуже важливо убезпечити пацієнтів із такими важкими захворюваннями від зникнення препаратів з ринку України. Щодо реімбурсації (відшкодовування) лікарських засобів, наша позиція лишається незмінною: введення такої системи є найбільш правильним методом забезпечення ліками пацієнтів, яка ефективно працює в більшості прогресивних країн світу. В той же час, введення будь-яких медіан, обмежень та переліків щодо вибору пацієнта лікарських засобів, не відповідає концепції універсального доступу до ліків для пацієнта. Лікарські засоби повинні брати участь в програмі реімбурсації не за торговими назвами, а за МНН: саме за такої схеми пацієнти матимуть можливість обирати ті лікарські засоби, які їм допомагають долати хворобу – без будь-яких обмежень та введення препаратів за брендовими їх назвами. Окремо хочемо подякувати Кабінету Міністрів України за виключення міжнародних закупівель ліків та вакцин з постанови про регулювання цін на лікарські засоби. Це свідчить про повну підтримку Уряду України цієї антикорупційної реформи, яка вже другий рік економить кошти Державного бюджету України. Чекаємо на публікацію фінальної версії документів.

Відео із засідання можна переглянути тут: https://goo.gl/Fgyylq

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *