Пацієнти, експерти та журналісти обговорили джерела додаткового фінансування ліків

Пацієнти, експерти та журналісти обговорили джерела додаткового фінансування ліків

Коли нам кажуть, що на лікування пацієнтів нема грошей, ми пропонуємо, звідки їх можна взяти. Наприклад, підняти акцизи на тютюн і спрямувати їх на лікування та профілактику хвороб. Сьогодні за прес-ланчем журналісти та експерти  обговорили стан фінансування охорони здоров’я, необхідність лікування тяжкохворих пацієнтів та джерела додаткового фінансування.  За словами заступника Міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, наразі держава витрачає на охорону здоров’я 3% ВВП. Держава повинна збільшувати частину витрат на охорону здоров’я, проте дуже важливо ефективно використовувати ці кошти.

«Пацієнти минулого року заплатили в аптеках за ліки майже 47 млрд грн. Це в 10 разів більше, аніж закупило МОЗ. Україна – єдина країна в Європі, де пацієнт незахищений і практично усю вартість ліків сплачує з власної кишені. Держава виділяючи гроші на ліки, попереджає розвиток епідемій і рятує життя. І ми пропонуємо спрямувати доходи від «товарів смертів» (акцизи на тютюн) на «товари життя» – лікування для пацієнтів», – зазначила Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Дякуємо за цікаву дискусію Міністерству охорони здоров’я, Міністерству фінансів України, РБК-Україна, Сегодня.ua, Зеркало недели, Левый берег, Інтерфакс-України, а також нашим експертам Павлу Ковтонюку, Ользі Стефанишиній, Дмитру Шерембею, Олександру Ябчанці, Андрію Скіпальському та Артему Неробі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *