Відкриті списки ліків зруйнували корупційні схеми в лікарнях Одещини

Відкриті списки ліків зруйнували корупційні схеми в лікарнях Одещини

Понад 20 тисяч мешканців Одеської області скористалися сервісом відкритих списків ліків liky.odesa.ua, що мають видаватися в лікарнях безкоштовно. Про цю антикорупційну ініціативу БФ «Пацієнти України» розповіла сьогодні Ольга Стефанишина під час підсумкового форуму «Зупинимо корупцію: громадська дія в Одеській області».

Нагадаємо, рік тому в Одесі за ініціативи БФ «Пацієнти України» та підтримки Одеської ОДА стартував пілотний проект, спрямований на відкриття інформації про залишки ліків у кожній з лікарень Одеської області. Наразі на сайті liky.odesa.ua представлена інформація про наявність медикаментів у 111 лікарняних установах цього регіону. Ця інформація оновлюється щотижня завдяки автоматизованим системам обліку інформації.

 «Тисячі українців помирають без ліків, через корупційні схеми в лікарнях. Держава закупляє ліки, проте майже ніхто із пацієнтів не отримував цих препаратів. Причина одна: з року в рік ліки, закуплені за бюджетний кошт, перепродають. Завдяки політичній волі в Одеській області та підтримці фонду «Відродження», вдалося відкрити списки препаратів, що є в кожній лікарні регіону. Ця ініціатива дає можливість кожному пацієнту зайти на сайт, перевірити наявність потрібних ліків у своїй лікарні та вимагати їх у лікаря.зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». – Ми пройшли шлях від ідеї до результату, який долає корупційні схеми в лікарнях. Тепер досвід Одеси поширюється на інші регіони України і найближчим часом ми плануємо запустити всеукраїнський сайт із відкритими списками ліків під назвою «Є-ліки», – додає вона.

На державному рівні існує відповідний наказ, який зобов’язує публікувати інформацію про залишки ліків у лікарнях, проте без політичної волі на місцях, він не виконується.

«Я дуже рада, що є подібні ініціативи. Сайт liky.odesa.ua показує, на скільки ефективно може співпрацювати влада та громадськість, щоб подолати корупцію та забезпечити пацієнтів ліками. Набагато легше реформувати галузь, коли є спільне бачення та бажання змінювати стару систему», – зазначає Соломія Бобровська,  заступник Голови Одеської ОДА

Крім того, Одеська обласна державна адміністрація та БФ «Пацієнти України» об’єднали зусилля у впровадженні реформи охорони здоров’я в Одеській області та забезпеченні потрібними ліками пацієнтів. Відповідний меморандум підписали сьогодні виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина та заступник Голови Одеської ОДА Соломія Бобровська.

Контактна особа: Альона Романюк 093 72 10 800

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *