Команда Богатирьової подала в суд на активістів

Команда Богатирьової подала в суд на активістів

Сьогодні представники пацієнтських та антикорупційних організацій вийшли на акцію протесту до Подільського районного суду, вимагаючи закрити справу та припинити тиск на активістів. Справа в тому, що «свідки Богатирьової» – люди, які працювали разом з нею у МОЗі та займалися закупівлями ліків, подали в суд на команди БФ «Пацієнти України» та «Центру протидії корупції». 

Активісти та пацієнти провели для «свідків Богатирьової» спеціальний тест на «притомність», оскільки люди, які займалися закупівлями ліків за часів Богатирьової,  а тепер «забули» про це, не можуть бути, на думку активістів, при здоровому глузді.

Нагадаємо, з БФ «Пацієнти України» та «Центром протидії корупції» судиться Дмитро Підтуркін, колишній радник екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової і «за сумісництвом» член 12 робочих груп при Міністерстві. Приводом для позову стала стаття Ольги Стефанишиної  на «Українській правді»  «Як фармацевтичні ділки дискредитують міжнародні організації, що закуповують ліки»,  в якій зазначено, що «Дмитро Підтуркін був медекспертом та радником Раїси Богатирьової із закупівель у 2011-2013 рр». Він заперечує, що працював із Раїсою Богатирьовою і переконує, що виконував лише формальну роль радника. За словами пана Підтуркіна, заяви активістів призвели до «втрати близьких та друзів, з якими був знайомий багато років», «сильних хвилювань» та принесли «душевні страждання».

«Це нонсенс, коли команда Богатирьової, яка зараз в міжнародному розшуку за розкрадання державного майна, замість того, щоб сидіти на лаві підсудних, подає в суд на активістів, які роками борються проти корупції в Міністерстві охорони здоров’я, – стверджує Устінова Олександра, член правління «Центру протидії корупції». – На нас подав в суд Дмитро Підтуркін, який працював в одній команді з заступником Богатирьової та керівником її тендерного комітету – Романом Богачовим, фігурантом кількох кримінальних справ за розкрадання державного майна.  Такі дії Підтуркіна свідчать про те, що команда Богатирьової має амбітні плани на майбутнє повернення в МОЗ і робитиме все, щоб «відбілити» свій імідж та дискредувати людей, які їм в цьому заважають».

«Цей суд – не що інше, як розправа з пацієнтами та активістами, які відстоюють міжнародні закупівлі ліків. Саме за часів Богатирьової на тендерах МОЗ відмивалося до 40% коштів. Тепер за ці кошти пацієнти отримують додаткові ліки. Проте «свідки Богатирьової» – люди, які працювали з нею в МОЗі, хочуть вернутися, щоб відкотити цю реформу назад. Майже рік проти нас велася брудна інформаційна кампанія «зради», а коли ці методи не подіяли, ці люди вирішили нас засудити. – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». – Усі пацієнти, які боролися за доступ до лікування у 2011-2013рр. знають, що саме Дмитро Підтуркін був радником із закупівель у МОЗі. Вимагати спростування цієї інформації – абсурд», – додає вона.

Активісти сподіваються на об’єктивне рішення суду, яке покаже, що позов – це переслідування активістів через їхню боротьбу із корупційними схемами.

«Позов є безпідставним, оскільки адвокат позивача сам надав документи, які підтверджують, що Дмитро Підтуркін був радником Міністра охорони здоров’я, а також входив у робочі групи, що займалися різними питання щодо  ліків. Це підтвердження того, що інформація у статті відповідає дійсності», – зазначає Віра Крат  адвокат БФ «Пацієнти України».

Контактна особа: Альона Романюк, 093 72 10 800, aliona.r@patients.org.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *