Скільки насправді українці витрачають на ліки – дослідження

Скільки насправді українці витрачають на ліки – дослідження

В Україні стартувало дослідження того, яку частку свого бюджету витрачає середньостатистична українська родина на придбання ліків. Дослідження проводиться в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «(Без)коштовна медицина», який реалізує Благодійний Фонд «Пацієнти України».

«Щодня до нашого Фонду звертаються важко хворі пацієнти, які не можуть собі дозволити купити навіть базові ліки. Щодня близько 1600 українців помирає через нестачу ліків. Ми озвучуємо те, що знає кожен, хто хоча б раз завертався за медичною допомогою: безкоштовна медицина в Україні – це МІФ! — каже Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». — Щоб змінити систему, потрібно чітко розуміти реальний стан речей: як конкретні факти, так і загальну статистику, що і покликаний зробити проект USAID «(Без)коштовна медицина», додає вона.

Отримані результати дослідження будуть використані для підготовки змін в галузі охорони здоров’я, спрямованих на покращення доступу до лікування пацієнтам, особливо тим, хто живе з хворобами, що загрожують життю. Проект впроваджується у партнерстві з Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія».

«Основна увага дослідження буде зосереджена на вивченні реальної ситуації з доступом до лікування пацієнтів, які хворіють на онкологію, ВІЛ, туберкульоз, гепатити, та деякі інші хронічні захворювання, зокрема, цукровий діабет та серцево-судинні захворювання», — каже Стейсі Воллік, заступник директора відділу програм з охорони здоров’я представництва USAID в Україні.

Дослідження охопить всю Україну, але найбільш детально буде вивчено проблеми та потреби пацієнтів у п’яти областях: Київській, Полтавській, Миколаївській, Львівській та Харківській.

За результатами дослідження експерти запропонують рецепт вирішення проблеми неефективного забезпечення ліками українських пацієнтів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна має один з найвищих рівнів приватних витрат на охорону здоров’я серед країн колишнього Радянського Союзу. Разом із тим вона має один з найвищих показників захворюваності та смертності, а також низький рівень очікуваної тривалості життя. Все це є наслідком обмеженого доступу до лікування та низької якості медичних послуг.

USAID та БФ «Пацієнти України» висвітлюватимуть інформацію про хід ведення проекту на своїх офіційних сторінках в соціальній мережі Facebook:

https://www.facebook.com/USAIDUkraine/?fref=ts

https://www.facebook.com/patients.org.ua/?fref=ts

 

Контакти для ЗМІ:

Євгенія Губіна, 063 133 78 34

y.gubina@prhouse.com.ua

 

*Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму близько 2-х мільярдів доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *